Zajęcia dla dzieci - Ursynów

Zapraszamy na następujące zajęcia dla dzieci w wieku 0-3 lata:

 


 

Gordonki Imielin

Gordonki

Dołącz!

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci (0-3 lat) według teorii prof. Gordona to po pierwsze świetna zabawa, po drugie kreatywnie, rodzinnie i rozwojowo spędzony czas dla maluszka i jego najbliższych.

Stymulujemy rozwój słuchu muzycznego oraz potrzebę komunikacji, wzrok, dotyk, równowagę. Dzieci integrują się z rówieśnikami, z innymi dorosłymi oraz przechodzą adaptację w nowym środowisku.

Używamy barwnych pomocy, dużo śpiewamy i ruszamy się w rytm muzyki.

Zajęcia trwają 45 minut. Odbywają się raz w tygodniu, w każdy piątek w godzinach 12:00-12:45 (dzieci niechodzące) i 13:00-13:45 (dzieci chodzące) w sali przy ul. Warchałowskiego 6.

Zajęcia odbywają się w kameralnej grupie od 5 do 8 Maluchów z opiekunami.

Prowadząca zajęcia "Gordonki"

Katarzyna Czapla - pedagog, doula, muzyk (specjalizacja flet poprzeczny i śpiew solowy) i certyfikowana instruktorka zajęć gordonowskich.

W moim życiu zawsze istniały dwie pasje. Pierwsza to muzyka, druga pedagogika. Na początku ścieżki zawodowej nie sądziłam, że można w tak radosny i ciekawy sposób połączyć oba kierunki. Obecnie, moim zdaniem, wykonuję najwspanialszy zawód świata - prowadzę zajęcia gordonowskie. Prywatnie miłośniczka jazzu, mocnej kawy i wypraw autostopowych. Fascynująca się tematami z zakresu rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy.

Cena zajęć "Gordonki" w Pepito.pl

35 zł (płatność jednorazowa przed zajęciami) lub 30 zł (w przypadku zakupu karnetu)

Karnet to minimum 3 zajęcia zrealizowane w ciągu 3 miesięcy wymiennie na Gordonki lub Multisensorki.

Zapisy/Informacja

Telefonicznie pod numerem 504 636 949

Mailowo na adres ania@pepito.pl

Osobiście w klubiku przy ul. Szczuki 2/50

 

Multisensorki

Multisensorki

Dołącz!

Zajęcia dla dzieci od 4 do 18 miesiąca życia z opiekunem wspomagające rozwój Maluchów poprzez wielozmysłowe doznania oraz rozwijające więź dziecka z rodzicem. Zajęcia dla dzieci połączone z warsztatami dla rodziców.

Podstawą zajęć jest budowanie przez dzieci orientacji w schemacie własnego ciała i ciała innych osób. To pozwala budować samoświadomość dziecka oraz podejmować zabawy naśladowcze. Orientacja w schemacie ciała jest istotna w czasie nauki samodzielności i samoobsługi. To także początek kształtowania się pojęć matematycznych.

Zajęcia trwają 45 minut. Odbywają się raz w tygodniu, w każdy wtorek w godzinach 10:30-11:15 (dla dzieci, które NIE chodzą) i w godzinach 11:30-12:12 (dla dzieci, które chodzą) w sali przy ul. Warchałowskiego 6.

Ramowy scenariusz zajęć "Multisensorki"

 1. Powitanie
 2. Piosenka sensoryczna
 3. Ćwiczenia ruchowe
 4. Budowanie świadomości części ciała
 5. Zabawy sensoryczne
 6. Taniec integracyjny, we wspomaganiem ruchowym
 7. Relaks
 8. Pożegnanie
 9. Mini warsztaty dla rodziców

Zajęcia posiadają zarówno stałe jak i zmienne elementy. Elementy stałe takie jak: powitanie, piosenka sensoryczna i pożegnanie, budują schemat zajęć i sprawiają, że dziecko ma poczucie bezpieczeństwa. Zmienne elementy pobudzają ciekawość. Dzieci podczas powitania, wspólnych zabaw i tańców integracyjnych wchodzą w interakcję z innymi, budując pierwsze relacje społeczne lub po prostu zaczynają zauważać inne dzieci w grupie.

Zajęcia odbywają się w kameralnej grupie od 5 do 8 Maluchów.

Aktywności podejmowane są indywidualnie z każdym dzieckiem w myśl zasady indywidualizm w grupie, wtedy pozostali mogą obserwować swoich kolegów i trenować cierpliwość oraz czekanie na swoją kolej. Podejmowane aktywności odpowiadają strefie najbliższego rozwoju dziecka, dlatego podczas zajęć choć dzieje się „to samo dla wszystkich” to jednak dla każdego dziecka działania są dostosowane. Wynika to z faktu, że to nie wiek jest wyznacznikiem możliwości i potrzeb dziecka, a jego aktualny rozwój. W trakcie zajęć są także elementy stawiające na inicjatywę i spontaniczną aktywność dzieci.

Podczas zajęć wykorzystywane są elementy Metody Ruchu Rozwijającego według W. Sherborne, elementy metody Integracji Sensorycznej, elementy metody Werbo-tonalnej, elementy wstępu do Sensoplastyki® oraz elementy pedagogiki zabawy.

Prowadząca zajęcia "Multisensorki"

Monika Bednarek - pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny oraz terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Założycielka Klubu Mam Maluszka na Mokotowie. Miłośniczka prostych rozwiązań i odpowiedzialnego rodzicielstwa. Zafascynowana nauką przyjazną mózgowi, czyli neurodydaktyką. Autorka pomocy edukacyjnych.

Cena zajęć "Multisensorki" w Pepito.pl

35 zł (płatność jednorazowa przed zajęciami) lub 30 zł (w przypadku zakupu karnetu)

Karnet to minimum 3 zajęcia zrealizowane w ciągu 3 miesięcy wymiennie na Gordonki lub Multisensorki.

Zapisy/Informacja

Telefonicznie pod numerem 504 636 949

Mailowo na adres ania@pepito.pl

Osobiście w klubiku przy ul. Szczuki 2/50

 


 

Dodatkowo możemy zorganizować zajęcia:

 

Ceramika dla dzieci

Ceramika dla dzieci

Ceramika dla dzieci w wieku 3-6 lat

Glina - magiczny materiał. Wystarczy popuścić wodze fantazji i zaufać możliwościom swoich rąk, a w nagrodę pojawią się wyjątkowe, trwałe i piękne prace.

Z gliną pracujemy dwuetapowo. W trakcie jednego spotkania dzieci lepią z gliny na zdany temat, natomiast w trakcie kolejnych zajęć prace są szkliwione. Dzięki
temu twórczość dzieci zyskuje piękne kolory oraz blask. Cykl pracy zaczynamy wówczas od nowa – lepimy, a następnie szkliwimy wyroby.

Zajęcia trwają 30 minut. Tematy spotkań są dostosowane do wieku i możliwości manualnych uczestników. Dzieci mogą samodzielnie przygotować ozdoby choinkowe, prezent dla mamy, taty, babci lub dziadka. W trakcie zabawy dzieci poznają rodzaje gliny oraz jej właściwości. Uczą się także różnych technik lepienia, a gotowe prace oczywiście zabierają do domu.

Zajęcia odbywają się w kameralnej grupie od 6 do 8 dzieci. Zajęcia trwają 30 minut.

Prowadząca zajęcia

Anna Kolm - właścicielka sklepu pepito.pl, prywatnie mama Ali i Krzysia, których na pewno poznacie przy okazji warsztatów, autorka bloga z pomysłami na zabawy kreatywne z dziećmi - zakreconamama.pl

Zajęcia są realizowane przy współpracy z pracownią ceramiczną Gliniarnia.

Cena ceramiki w Pepito.pl

35 zł (płatność jednorazowa przed zajęciami) lub 30 zł (w przypadku zakupu karnetu na 2 zajęcia)

Zapisy/Informacja

Telefonicznie pod numerem 504 636 949

Mailowo na adres ania@pepito.pl

Osobiście w klubiku przy ul. Szczuki 2/50

 

Zayczne dla dzieci - Ursynów

"Mali Ilustratorzy"

Warsztaty plastyczne "Mali Ilustratorzy" to zajęcia dla dzieci w wieku 4 - 6 lat w kameralnej grupie rówieśniczej do 10 dzieci.

Zajęcia trwają 45 minut.

Ramowy plan warsztatu "Mali ilustratorzy"

 1. Przywitanie na dywanie
 2. Czytanie i rozmowa
 3. Krótka przerwa - zabawa ruchowa
 4. Praca plastyczna
 5. Pożegnanie na dywanie

Wiedząc, jak ważne jest inspirowanie przez czytanie, zapraszam Państwa dzieci do udziału w zajęciach o niespotykanym charakterze. Podczas zajęć wspólnie z dziećmi czytamy odpowiednią dla ich wieku książkę, wiersz, czy opowiadanie, a następnie tworzymy do niej ilustrację. Zadanie plastyczne także dopasowane jest do możliwości dzieci, ale zdecydowanie nie ograniczamy się do kredek, wykorzystując farby, krepiny, masy plastyczne i inne.

Zajęcie mają na celu przede wszystkim dobrą zabawę, ale przy okazji rozwijają dzieci w wielu obszarach: percepcyjnie, manualnie, społecznie.

Prowadząca zajęcia "Mali Ilustratorzy"

Anna Kolm - właścicielka sklepu pepito.pl, prywatnie mama Ali i Krzysia, których na pewno poznacie przy okazji warsztatów, autorka bloga z pomysłami na zabawy kreatywne z dziećmi - zakreconamama.pl

Cena zajęć

35 zł (płatność jednorazowa przed zajęciami) lub 30 zł (w przypadku zakupu karnetu miesięcznego na 2 zajęcia)

Zapisy/Informacja

Telefonicznie pod numerem 504 636 949

Mailowo na adres ania@pepito.pl

Osobiście w klubiku przy ul. Szczuki 2/50

 

Programowanie dla dzieci - Ursynów

Programowanie dla dzieci
z robotami Dash i Dot

Programowanie dla dzieci z robotami Dash i Dot est to cykl 8 lekcji będących połączeniem swobodnej zabawy z programowaniem robotów Dash i Dot. Większość lekcji składa się z dwóch części:

 • Ekperymenty - etap w którym dzieci wczuwają się w postać robota i zapoznają się z tematyką danej lekcji. Dzieci mają zrozumieć zagadnienia dotyczące programowania poprzez zabawę grupową.
 • Zadania - to konkretne programowanie robotów za pomocą odpowiednich aplikacji. Zadań jest zawsze kilka, coraz trudniejszych, dostosowanych do poziomu grupy. Każda kolejna lekcja jest na coraz wyższym poziomie zaawansowania, dlatego dobrze jest kiedy dzieci biorą udział w całym kursie od początku do końca. 

Zajęcia trwają 60 minut.

Cel zajęć z programowania dla dzieci

Celem jest nauka programowania i logicznego myślenia poprzez zabawę.

Nie skupiamy się na nauce konkretnego programu/pojęć, raczej zależy nam aby dzieci nauczyły się myśleć jak robot, co ułatwi im programowanie w przyszłości.

Aplikacje do programowania naszych robotów są w języku angielskim, każdą komendę można „przetłumaczyć” obserwując zachowanie robota. Dzieci, poprzez systematyczne spotkania z robotami, mimowolnie uczą się języka angielskiego.

Cena za cykl 8 zajęć

300 zł przy płatności jednorazowej

400 zł przy płatności 100zł co miesiąc

Zapisy/Informacja

Telefonicznie pod numerem 504 636 949

Mailowo na adres ania@pepito.pl

Osobiście w klubiku przy ul. Szczuki 2/50

 


 

REGULAMIN ZAJĘĆ

 1. Na zajęcia i do klubiku przychodzimy tylko gdy jesteśmy zdrowi.
 2. Osoby przebywające na zajęciach jak i w klubiku zobowiązane są do zachowania czystości i odkładania zabawek na miejsce.
 3. Na zajęcia przynosimy obuwie na zmianę lub przebywamy na macie w skarpetkach.
 4. Rodzice biorący udział w zajęciach z dziećmi lub czekający na dzieci, wchodząc do nich na matę proszeni są również o zdjęcie butów - pamiętajcie Wasze dzieci na niej się bawią ;)
 5. Prosimy o punktualność. Zalecamy być 10 minut przed rozpoczęciem zajęć żeby mieć czas na przebranie i przygotowanie się do zajęć.
 6. W razie chęci uczestnictwa w zajęciach pojedynczych prosimy o zapisy telefoniczne, mailowe lub przez fb.
 7. Opłaty za zajęcia:
  1. Opłaty za zajęcia można dokonać przed rozpoczęciem zajęć.
  2. W przypadku wykupienia karnetu z góry za cały miesiąc - jest to gwarantowane miejsce na zajęciach prosimy wnosić opłatę w dniu pierwszych zajęć w miesiącu.
  3. Uczestnik posiadający karnet może odrobić jedne zajęcia, w których nie brał udziału.
  4. Warunkiem odrobienia zajęć jest wykupienie karnetu w miesiącu, w którym opuszczono zajęcia i w miesiącu, w którym zajęcia będą odrabiane oraz poinformowanie o nieobecności co najmniej w dniu poprzedzającym. 
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel