Darmowa dostawa od 250,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Doidy (Bickiepegs)

( ilość produktów: 13 )

Kubeczek Doidy został zaprojektowany w 1950 roku przez brytyjskiego kreślarza Tom’a Pickering’a. Prototyp „krzywego” kubeczka stworzono na domowe potrzeby synka projektanta, u którego pediatra zaobserwował problem związany z nieprawidłowym rozwojem mowy. Podczas wizyty w poradni specjalistycznej – logopeda zarekomendował natychmiastową rezygnację z butelki i formę terapii logopedycznej polegającej na nauce picia z otwartego kubeczka.

Ponieważ filiżanki i szklanki okazały się zbyt duże i niewygodne dla chłopca, jego Tom Pickering postanowił sam zaprojektować kubeczek. Tak powstał Doidy – poręczny, lekki i charakterystycznie ścięty kubeczek, którego zmyślny design sprawił, że dziecko widzi zawartość kubeczka, podczas picia nie musi odchylać głowy mocno do tyłu, a pijąc trenuje ważne narządy i mięśnie twarzy potrzebne do prawidłowej artykulacji pierwszych słów.

Śmiesznie pochylony i w dodatku nazywa się Doidy? Skąd wzięła się nazwa kubeczka? Kiedy zaczęliśmy się nad tym zastanawiać – puściliśmy wodze fantazji…

Jeśli ten kubeczek ma za zadanie ułatwić maluchowi picie z kubeczka, podczas gdy jest przyzwyczajenia do ssania piersi mamy, to skojarzyło mi się to z określeniem „DO IT IDENTICALLY” – „rób identycznie”, czyli w skrócie DOIDY

Mnie nazwa DOIDY kojarzy się z dziecięcym myśleniem podczas nauki picia: „dojdę do tego jak pić sam”

Skoro są niedojdy, to muszą być i DOIDY, proste!

A jaka historia kryje się naprawdę za tajemniczą nazwą Doidy?

Do czasu rozpoczęcia samodzielnego picia z prototypowego kubeczka, synek Tom’a Pickering’a wołając „tata” (ang. „daddy”), artykułował coś na kształt „doidy”. Kiedy okazało się, że ten wyjątkowy kubeczek świetnie sprawdza się w życiu codziennym chłopca, a zainteresowanie kubeczkiem jest tak duże że należałoby zacząć produkcję pełną parą – na pamiątkę wynalazcy i inicjatora projektu oraz rozwiązania problemu, z którym borykał się jego syn – kubeczek został ochrzczony Doidy.

Doidy Bowl to z kolei innowacyjna miseczka do karmienia, która posiada przyssawki i podobnie jak kubeczek ma ścięty kształt. Innowacyjny design Doidy Bowl ułatwia dziecku nabieranie porcji i minimalizuje wypadanie jedzenia z naczynia. Dzięki przyssawkom miseczka nie przemieszcza się po stole i nie spada.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 340 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-15
Szybko, sprawnie bez kłopotów. Towar pierwsza klasa. Dziękuję i polecam.
2024-01-01
Mimo przedświątecznego szaleństwa wszystko trafiło do nas na czas.
pixel