Darmowa dostawa od 250,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Bajki czytane, słuchowiska, wiersze i inne audiobooki dla dzieci

2018-06-17
Bajki czytane, słuchowiska, wiersze i inne audiobooki dla dzieci

Audiobooki dla dzieci

Audiobook jest to książka czytana przez lektora dostępna w formie pliku dźwiękowego mp3 lub audio.

Audiobook można zakupić na płycie CD lub w formie pliku do pobrania na swój komputer.

Audiobooki dla dzieci to najczęściej bajki czytane lub słuchowiska tematyczne.

Zalety audiobooka

Chociaż nic nie zastąpi czytania dziecku tradycyjnej książki przez rodzica, to jednak audobooki mają swoje zalety!

Bajki do słuchania idealne w podróży

Wspólne czytanie książki nie zawsze jest możliwe ot chociażby w samochodzie, kiedy rodzic prowadzi. Można wówczas posłuchać ulubionej książki czytanej przez lektora i nagranej na płycie CD.

Bajki czytane jako sposób na zaśnięcie lub wyciszenie zamiast drzemki

W naszym przypadku czytanie tradycyjnych książek nie może się odbyć bez oglądania zamieszczonych w nich ilustracji. To może odciągać uwagę od samego tekstu, a na pewno nie pozwala dzieciom (przynajmniej moim) zasnąć podczas czytania. Dlatego jeśli liczymy na chwilę wyciszenia, być może warto sięgnąć właśnie po audiobooka.

Audiobook jako sposób na niezależność

Rodzic jak to rodzic bywa zmęczony. Jeśli dziecko chce w danym momencie poczytać bajkę, a samo jeszcze nie czyta, to może samo bajki posłuchać.

Audiobook - książka plus?

Bardzo często audiobooki poza lektorem, który czyta książkę wzbogacone są o warstwę muzyczną, która dodatkowo rozbudza wyobraźnię dziecka i wyczula na dźwięki, z którymi ma mniejszą styczność w życiu codziennym, np. muzyka klasyczna.

Ostatecznie myślę, że wszystko jest dobre byle w umiarze - także audiobooki dla dzieci.

Jaki audiobook dla dziecka wybrać?

Format

W ofercie sklepu pepito.pl posiadamy audiobooki na płytach CD w formacie mp3 i audio. Nie ma znaczących różnic między tymi formatami, jednak pliki audio są nieco lepszej jakości, a mp3 można łatwo zgrać na inne nośniki niż płyta.

Lektor

Myślę, że poza tematyką audiobooka jego najważniejszym elementem jest lektor. W ofercie posiadamy bajki czytane przez aktorów takich jak:

  • Wiesław Drzewicz, który głosu użyczał Gargamelowi,
  • Anna Seniuk,
  • Wiktor Zborowski, 
  • Wojciech Malajkat, 
  • Krzysztof Kolberger, 
  • Piotr Fronczewski, 
  • Marian Kociniak, 
  • Irena Kwiatkowska, 
  • Ewa Błaszczyk
  • Marcin Brykczyński.

Aby ułatwić Państwu wybór na stronie każdego audiobooka został zamieszczony jego fragment do odsłuchania.

Tematyka audiobooków

Wracając do tematyki w ofercie sklepu pepito.pl dostępnych jest kilka serii tematycznych, które zainteresują młodsze jak i starsze dzieci:

Seria “Ciocia Jadzia zaprasza do wspólnego słuchania muzyki”

Seria skierowana dla dzieci od 0 do 12 lat przybliżająca im muzykę klasyczną oraz wybrane postaci wybitne w tej dziedzinie.

Seria przygotowana przez Jadwigę Mackiewicz – małym melomanom znaną jako Ciocia Jadzia, która od 1960 roku prowadzi w Filharmonii Narodowej koncerty dla dzieci, a w 1984 roku otrzymała Order Uśmiechu - międzynarodowe odznaczenie nadawane za działania przynoszące dzieciom radość.

Słuchowisko dla dzieci o porach roku

Przedstawiony w serii “Cztery pory baśni” świat - częściowo realny, częściowo fantastyczny - ukazuje najbliższą dziecku rzeczywistość. Mały słuchacz dowiaduje się o zwyczajach zwierząt, znaczeniu niektórych roślin, a także wadach i zaletach ludzi, a wszystko to w odniesieniu do czterech pór roku.

Lektury w formie audiobooków

Dla starszych dzieci pomocne mogą być audiobooki z tekstem lektur takich jak

Mitologia

W zapoznaniu się z popularnymi mitami greckimi mogą dzieciom pomóc audiobooki z tekstem opracowanym przez znanego i lubianego autora - Grzegorza Kasdepke.

Bajki Braci Grimm

Cykl baśni spisanych przez niemieckich pisarzy i językoznawców, braci Wilhelma i Jacoba Grimmów i opublikowany w 1812 roku. Zbiór ten, powstały na podstawie wieloletnich badań podań, mitów i opowieści ludowych, stał się klasyką literatury, przetłumaczoną na wiele języków. Choć bajki te bywają straszne, to jednak w wykonaniu Ewy Błaszczyk stają się dużo lżejsze w odbiorze.

Opowieści dla starszaków

Bajki czytane z serii “Opowieści dla starszaków” powstały na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku – jako słuchowiska dla dzieci w Polskim Radiu. Wspólne słuchanie tych płyt to będzie nie tylko ogromna frajda dla najmłodszych, ale też podróż sentymentalna dla rodziców.

W ofercie dostępne są także inne wiersze, bajki i słuchowiska dla dzieci do wspólnego lub samodzielnego słuchania. Zapraszam do zapoznania się z pełną ofertą audiobooków.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 351 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-04
Jestem zadowolona zarówno z zakupu jak i z realizacji zamówienia. Nienaganny kontakt, eleganckie opakowanie, szybka dostawa i miłe zainteresowanie Sprzedawcy klientem - to mocne wyróżniki tego sklepu.
2024-04-05
Wszystko 0k.Wysle zdjęcie jak ukończę pracę Pozdrawiam.
pixel