Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Farby i przybory do malowania dla dzieci

( ilość produktów: 564 )

Malowanie farbami to jedna z pierwszych aktywności plastycznych, którą proponują rodzice swoim dzieciom.

Dzieci zaczynają od spontanicznego malowania palcami i odciskania pomalowanych rączek i stópek. Z czasem przechodzą do bardziej precyzyjnego malowania wałkiem i pędzlem po kartce. Zanim to jednak nastąpi, rodzice mogą zaproponować dzieciom malowanie nieoczywistymi przyborami, np. trawą, piórkiem, porzeczkami, widelcem etc. 

Kiedy mali artyści nabiorą wprawy, często zaczynają eksperymentować z malowaniem po innych powierzchniach niż papier, takich jak tkanina, szkło, drewno czy porcelana. W eksperymentowaniu z malowaniem warto wychodzić poza schemat kartki A4 i pozwolić dzieciom malować duże powierzchnie, w innej pozycji niż siedząca, np. poprzez malowanie szyby na stojąco. Dla dzieci ciekawym doświadczeniem jest również samodzielne złożenie konstrukcji z kartonu lub sklejki i jej pomalowanie farbami.

Malowanie przy użyciu dobrej jakości farb i przyborów do malowania na pierwszym etapie dziecięcych doświadczeń z farbami zapewnia dzieciom bezpieczeństwo. W kolejnych etapach sprawia, że doświadczenie twórcze jest niezakłócone problemami "technicznymi".