Darmowa dostawa od 250,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Filcowe inspiracje - misiowa okładka na album i pomoc do nauki liczb

2019-10-06
Filcowe inspiracje - misiowa okładka na album i pomoc do nauki liczb

Filc to bardzo wdzięczny materiał. Dostępny w wielu kolorach. Łatwy do szycia. Można go wykorzystać do przygotowania wielu pomocy edukacyjnych, np. do nauki liczb, kolorów, nazw produktów spożywczych lub patchworkowej okładki na album ze zdjęciami.

Filcowe inspiracje - misowa okładka na album i pomoc do nauki liczb

Filcowa okładka na album ze zdjęciami

W przedszkolu syna funkcjonuje dość ciekawa tradycja. Każda grupa ma swojego misia, który co weekend wędruje do domu jednego z dzieci. Weekendowe przygody misia i dzieci rodzice dokumentując zdjęciami i wpisem w specjalnym albumie. Jako, że jestem w trójce klasowej zostałam poproszona o dostarczenie albumu, który będzie nam służył w tym roku. Miałam pusty, duży album na zdjęcia, ale był to album ślubny i w dwóch miejscach okładka była uszkodzony. Wiadomo jak jest z budżetem grupowym, wiec zdecydowalam sie wykorzystac ten album, który mam, tylko trzeba bylo mu wykonac nowa okladke. I tak zrodzil sie pomysl stworzenia patchworkowej okładki z filcu.

Filcowa okladka na album

Wycięłam z dziećmi 45 różnokolorowych kwadratów o boku 10 cm. Dzieci wybierały kolory i odmierzały po 10 cm zaznaczając je kreda. Przydała się tu długa metalowa linijka z uchwytem.

Filcowa okladka na album

Następnie zszyliśmy 9 kwadratów w długi pasek, a potem paski połączyliśmy ze sobą. Dzieciaki dzielnie pomagały: naciskały pedal w maszynie, podnosiły stopkę, przycinały zbędne nitki. Po chwili powstał kawalek materialu o wymiarach 9 x 5. Na tym etapie pomagał także kolejny członek naszej rodziny :)

Filcowa okladka na album

Na koniec zostało przymierzenie materiału do albumu, zaznaczenie miejsc, w których trzeba zszyć okładkę, ostatnie przeszycie i gotowe:

Filcowa okladka z napisem

Myślałam, że nie jestem zbyt sentymentalna, ale przedszkolna tradycja z misiem wydaje mi sie dobrym pomyslem do odciśnięcia swojego śladu w historii przedszkola, a z bardziej przyziemnych zalet - do poznania rodziców kolegów i koleżanek syna z przedszkola.

Filcowa okladka na album

Dodatkowo taka okładka z filcu to także dobry pomysł na album ze zdjęciami dziecka z różnego okresu. Moim dzieciakom takie albumy planuje wręczyć na 18-tke ;) 

Filcowa pomoc do nauki liczb

Tę pomoc do nauki liczb wykonałam już dość dawno, ale to chyba dobry moment, żeby ją przypomnieć. Założeniem pomocy było utrwalenie kształtu liczb od 1 do 5 oraz powiazanie kształtu z konkretna iloscia - stad z tylu "liczbowych kieszonek" naszyte są guziczki, a w środku kryją się jabłuszka z odpowiednia iloscia dziurek zrobionych przez robaczki czy zdjecia dloni pokazującej odpowiednia ilosc palcow.

Filcowa pomoc dla dzieci - liczby

Na blogu dostępny jest też wpis o filcowej pomocy dla dzieci do nauki kolorów.

Filcowe pomoce do nauki kolorów

Z filcu można także wykonać dekoracje, czy produkty spożywcze do zabawy. Nie jest to trudne, ani bardzo czasochłonne.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 317 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-10
Szybka i miła obsługa. POZDRAWIAM
2023-08-28
Realizacja bez zastrzeżeń, produkty wysokiej jakości.
pixel