Darmowa dostawa od 250,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kalendarz adwentowy - radosne oczekiwanie pełne niespodzianek dla najmłodszych

2019-11-30
Kalendarz adwentowy - radosne oczekiwanie pełne niespodzianek dla najmłodszych

Kalendarz adwentowy to tradycja mająca jeszcze lepiej przygotować rodzinę na nadejście Świąt Bożego Narodzenia, a także stworzyć wyjątkową atmosferę radosnego oczekiwania. Dawniej kalendarze adwentowe występowały w postaci świątecznych obrazków wieszanych w domu każdego kolejnego dnia grudnia bądź też w formie świec zapalanych codziennie po jednej, aż do Bożego Narodzenia.

Dziś kalendarze adwentowe przeżywają prawdziwy renesans. Od najprostszych czekoladowych tabliczek, z okienkami, w których można znaleźć jakieś łakocie, poprzez kalandarze z drobnymi upominkami, zabawkami, aż po własnoręcznie robione kalendarze okraszone pięknymi historiami i na przykład pytaniami lub zadaniami do wykonania na każdy dzień grudnia, aż do Wigilii.

Lista pytań do kalendarza adwentowego dla dzieci

Ktoś mógłby zapytać, po co to wszystko, po co te czekoladki, te drobiazgi, cała ta otoczka, czyż grudzień nie jest wystarczająco przepełniony prezentami? Owszem jest. Jednak jeżeli naszym celem jest zachowanie idei kalendarza adwentowego, czyli zbudowanie odpowiedniego nastroju świąt, podsycanie podniosłej atmosfery oczekiwania, zwłaszcza wśród najmłodszych, to zasadność tego działania nie powinna podlegać żadnym wątpliwościom.

Kalendarze adwentowe dla dzieci

Gotowe kalendarze adwentowe dla dzieci

Jeżeli planujemy podarować naszemu dziecku wyjątkowy kalendarz adwentowy, to z pewnością warto zajrzeć do sklepu Pepito, gdzie czeka mnóstwo ciekawych gotowych kalendarzy adwentowych, pełnych niespodzianek dla dzieci.

Na przykład kalendarz adwentowy marki Meri Meri, który zawiera postacie i dekoracje do stworzenia szopki bożonarodzeniowej

Kalendarz adwentowy Szopka bożonarodzeniowa

Dziewczynki, które uwielbiają akcesoria do włosów z pewnością zachwyci kalendarz adwentowy z wsuwkami do włosów.

Kalendarz adwentowy Wsuwki do włosów Meri Meri

Kalendarz adwentowy - drewniana baza, personalizowana zawartość

Możemy kupić gotowy kalendarz adwentowy, zrobić go zupełnie samemu od podstaw, ale również można połączyć te podejścia decydując się na gotową bazę drewnianego kalendarza adwentowego z szufladkami, który posłuży przez kilka lat, a wnętrze kalendarza uzupełnić zgodnie z aktualnymi potrzebami i możliwościami.

Kalendarz adwentowy z drewna Kwadrat

Jak zrobić kalendarz adwentowy?

Jeżeli mamy trochę wolnego czasu i chcemy podarować naszemu dziecku całkiem wyjątkowy i niepowtarzalny kalendarz adwentowy, świetnym pomysłem będzie jego samodzielne stworzenie. W sieci znajdziemy mnóstwo filmików i poradników DIY, jak zrobić kalendarz adwentowy. Możemy użyć do tego kolorowych kopert, małych spinaczy i sznurka, na którym je zawiesimy. Możemy zrobić kalendarz z rolek po ręcznikach papierowych, które ułożymy na sobie w kształt choinki, możemy użyć pudełek po zapałkach i wielu innych rzeczy.

Możemy także skorzystać z kartonowych domków i choinek w wersji ozdobionej lub nie. Dzięki temu będzie nieco łatwiej, ale nadal pozostaje sporo samodzielnej pracy przy składaniu i ozdabianiu.

Kalendarz adwentowy do złożenia Wioska

Domki i Choinki do złożenia Adwentowe

Dzięki zestawowi z kartonowymi domkami i choinkami, a także flamastrom, tekturze falistej i patyczkom kreatywnym może powstać cała świąteczna wioska.

Naklejki Okrągłe na Kalendarz Adwentowy

Pomocne w stworzeniu swojego kalendarza adwentowego będą świąteczne naklejki z cyferkami, które pomogą pięknie ozdobić i oznaczyć każdy dzień grudnia.

Obserwuj profil Pepito na Instagramie, żeby na bieżąco śledzić inspiracje DIY, książkowe, zabawkowe i inne.

Co włożyć do kalendarza adwentowego?

Lista adwentowych pytań dla dzieci do pobrania

Do własnoręcznie robionego kalendarza adwentowego możemy wkładać karteczki z zadaniami dla dziecka na każdy dzień Adwentu lub pytaniami dotyczącymi Adwentu, Świąt i tradycji. W zeszłym roku na pepitowym facebooku poprosiłam Was o pomoc w przygotowaniu listy takich pytań. Odzew był ogromny dzięki czemu powstała całkiem obszerna lista adwentowych pytań dla dzieci, którą możecie pobrać tutaj.

Elementy szopki i puzzle

Kalendarz adwentowy możemy też zapełnić drobnymi upominkami, słodkościami, przyborami szkolnymi czy artystycznymi. Dobrym pomysłem jest także uzupełnienie kalendarza adwentowego kolejnymi elementami szopki lub tradycyjnej gwiazdy kolędniczej, ewentualnie częściami od gry, układanki, czy kompletu klocków, które pod koniec oczekiwania będą stanowiły jedną wspólną całość.

Wspaniałe jest to, że robiąc kalendarz adwentowy w domu, możemy go całkowicie dopasować do naszego dziecka, wiedząc co lubi, jakie jest, możemy sprawić, że kalendarz naprawdę wprowadzi je w nastrój radosnego oczekiwania, że obudzi w nim magię świat i pomoże przygotować się na ten wyjątkowy czas.

Książki adwentowe dla dzieci

Oczywiście w ramach kalendarza adwentowego warto także sięgnąć po książki, które każdego dnia oczekiwania Świąt Bożego Narodzenia umilą czas lekturą lub ciekawymi inspiracjami.

Dla młodszych dzieci idealną książką adwentową będzie Zima w Dolinie Tumilu. Tak właściwie to dwie książki - duża, kartonowa wyszukiwanka i mniejsza czytanka z zadaniami.

Zima w Dolinie TumiluDla starszych dzieci bardziej odpowiednią lekturą na grudniowe wieczory może być Kalendarz Adwentowy, który opisuje radosne przygotowania do świąt ujęte w formę krótkich historii z życia rodziny Nutów.

Kalendarz adwentowy

Jeśli z kolei wolimy bardziej świeckie sposoby na spędzenie zimowych, grudniowych wieczorów, można sięgnąć po książkę z 24 pomysłami na eko ozdoby świąteczne.

Kalendarz adwentowy. Ekowskazówki i świąteczne projekty

Świąteczne książki, po które także warto sięgnąć mimo że nie są podzielone na kolejne dni adwentu, to te, które zawierają różnego rodzaju ciekawostki i tradycje świąteczne z Polski ze świata.

Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie

Po więcej książkowych propozycji o zimie zapraszam do wpisu: Gdzie jest zima? Na ilustracjach książek, gier i puzzli dla dzieci

Czy warto kupować lub robić kalendarz adwentowy dla dzieci?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, kalendarzowi adwentowemu przyświeca pewna idea. Nawet powszechnie dostępne czekoladowe kalendarze mogą nieść ze sobą przesłanie, jeżeli jako rodzice o to zadbamy. Dobrym pomysłem jest przed rozpoczęciem kalendarza adwentowego, porozmawiać z dzieckiem o Bożym Narodzeniu, o tym, jak się przygotować do świąt, dlaczego są one takie wyjątkowe i co w tym przedświątecznym czasie można zrobić dla innych. Bez względu na to, czy będzie to kupiony, czy zrobiony kalendarz adwentowy, jeżeli będzie „używany” świadomie i będzie niósł za sobą odpowiednie przesłanie, to oczywiście, że warto podarować go dziecku, a najlepiej razem z nim codziennie otwierać kolejne okienko i wspólnie przygotowywać się do nadchodzących świąt.

Po więcej zimowych i świątecznych inspiracji zapraszamy do kolekcji Zima i Boże Narodzenie.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019

Polecane

Kalendarz adwentowy Wsuwki do włosów

Kalendarz adwentowy Wsuwki do włosów

212,00 zł brutto/1szt.2120 pkt.
Kalendarz adwentowy do złożenia Wioska

Kalendarz adwentowy do złożenia Wioska

49,00 zł brutto/1szt.490 pkt.
Świąteczna szopka

Świąteczna szopka

29,99 zł brutto/1szt.299.90 pkt.
Kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy

29,90 zł brutto/1szt.299 pkt.
Domki i Choinki do złożenia Adwentowe

Domki i Choinki do złożenia Adwentowe

27,00 zł brutto/1szt.270 pkt.
Święta na świecie

Święta na świecie

59,99 zł brutto/1szt.599.90 pkt.
Święta wyd. Natuli

Święta wyd. Natuli

40,00 zł brutto/1szt.400 pkt.
Kalendarz adwentowy z drewna Kwadrat

Kalendarz adwentowy z drewna Kwadrat

181,00 zł brutto/1szt.1810 pkt.
Basia i Boże Narodzenie

Basia i Boże Narodzenie

24,99 zł brutto/1szt.249.90 pkt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 351 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-05
Wszystko 0k.Wysle zdjęcie jak ukończę pracę Pozdrawiam.
2024-04-02
Dobry kontakt. Szybka dostawa
pixel