Darmowa dostawa od 250,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Książki dla dzieci o muzyce

2020-07-07
Książki dla dzieci o muzyce

Książki dla dzieci o muzyce

Chociaż sama muzykiem nie jestem, a nawet bliżej mi do osób, którym słoń nadepnął na ucho, chciałabym moim dzieciom pokazać magiczny świat muzyki, który stale nam towarzyszy, a niekiedy urasta do rangi pocieszyciela, czy towarzysza najszczęśliwszych chwil w życiu. Byłabym przeszczęśliwa, gdyby moje dzieci posiadły tę niewyobrażalną dla mnie umiejętność gry na instrumencie, ale nie chciałabym im tego w żaden sposób narzucać. Wierzę, że prawdziwa radość z gry będzie wówczas, kiedy bądź co bądź wymagająca wielu ćwiczeń nauka gry na instrumencie będzie ich własną decyzją. To, co między inni mogę zrobić ze swojej strony, to zaciekawić ich światem muzyki wykorzystując do tego wyjątkowe książki dla dzieci o muzyce i instrumentach:

Co tak pięknie gra? Poznajemy instrumenty muzyczne

Co tak pięknie gra? Poznajemy instrumenty muzyczneCo tak pięknie gra? Poznajemy instrumenty muzyczne

Książka dla dzieci o instrumentach do czytania, oglądania i słuchania! Na stronach z opisem każdego z 37 instrumentów znajdziemy qr kod, bo zeskanowaniu którego zostaniemy przeniesieni do odtwarzacza, żeby nie tylko poznać historię i cechy charakterystyczne danego instrumentu, ale przede wszystkim to, jak dany instrument brzmi.

Bajka o Piosence i nutkach Lidia Bajkowska

Bajka o Piosence i nutkach Lidia BajkowskaBajka o Piosence i nutkach Lidia Bajkowska

Wyjątkowa pozycja na polskim rynku wydawniczym. Napisana ponad 25 lat temu "Bajka o Piosence i Nutkach" na początku służyła dzieciom w pierwszych klasach szkoły muzycznej. Książka ta była rewolucyjna, ponieważ w sposób sfabularyzowany oraz przez wzrokowe skojarzenia i zabawy, pomagała dzieciom poznawać podstawowe terminy muzyczne. Później z powodu wyczerpania nakładu książka pojawiała się w serwisach aukcyjnych jako biały kruk w horrendalnych cenach. Jakieś dwa lata temu udało się książkę wznowić  i obecnie może służyć dzieciom nie tylko w szkołach muzycznych, ale także w domu.

Zagraj z nami

Muzyczny Domek - Zagraj z namiZagraj z nami

Książkę "Zagraj z nami" napisała Kasia Kulikowska, autorka piosenek na płytach Muzycznego Domku i nauczycielka gry na fortepianie z 20-letnim stażem. Ta książka to swoista kopalnia zabaw dla dzieci, które już podjęły naukę gry na instrumencie.

W Filharmonii koncert będzie Dorota Gellner

W Filharmonii koncert będzie Dorota GellnerW Filharmonii koncert będzie Dorota Gellner

"W Filharmonii koncert będzie" to zabawna, rymowana opowieść o wszystkich! instrumentach wchodzących w skład orkiestry symfonicznej spieszących się na koncert. Tekst napisany przez znaną autorkę książek dla dzieci – Dorotę Gellner to niejedyny atut tej wyjątkowej pozycji. Piękne, malarskie ilustracje Macieja Szymanowicza oraz nietypowa forma (strony otwierają się także do góry) to kolejne cechy, które sprawiają, że książka jest warta dodania do domowej biblioteczki dziecka w wieku od 3 lat. Książka "W Filharmonii koncert będzie" została wydana przez Filharmonię w Szczecinie, dzięki czemu możemy być pewni jej wartości merytorycznej.

Dla młodszych czytelników Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie wydała także książki dla młodszych czytelników:

Idę do Filharmonii wyd. Filharmonia w Szczecinie

Idę do Filharmonii wyd. Filharmonia w Szczecinie
Idę do Filharmonii wyd. Filharmonia w Szczecinie

Książeczka kartonowa "Idę do Filharmonii" autorstwa Aleksandry Grzesiek to propozycja dla maluchów w wieku 1-3 z wyrazami dźwiękonaśladowczymi oddającymi odgłosy, które spotkać można idąc do Filharmonii. 

Ilustracje do książki autorstwa Joanny Bartosik są to ilustracje o wysokim kontraście, co oznacza, że mogą z niej także korzystać dzieci z dysfunkcją wzroku.

Pierwszy dyrygent wyd. Filharmonia w Szczecinie

Pierwszy dyrygent wyd. Filharmonia w Szczecinie
Pierwszy dyrygent wyd. Filharmonia w Szczecinie

Książeczka kontrastowa „Pierwszy dyrygent” to publikacja Filharmonii w Szczecinie dedykowana dzieciom już od 3 miesiąca życia. Zaprezentowane w książeczce instrumenty, takie jak flettrójkąt czy marakasy są to proste i relatywnie niedrogie instrumenty, w które możemy się łatwo zaopatrzyć, dzięki czemu lekturę książki możemy z czasem wzbogacić w grę na instrumentach.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020

Polecane

Bajka o Piosence i nutkach Lidia Bajkowska

Bajka o Piosence i nutkach Lidia Bajkowska

79,00 zł brutto/1szt.790 pkt.
Zeszyt ćwiczeń - Muzyczny Domek - Zagraj z nami

Zeszyt ćwiczeń - Muzyczny Domek - Zagraj z nami

33,21 zł brutto/1komplet310 pkt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 39,00 zł/1kompletCena regularna 39,00 zł brutto/1komplet
12 Półtonów. Książka o muzyce

12 Półtonów. Książka o muzyce

55,00 zł brutto/1szt.550 pkt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 357 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-09
Bardzo dobra obsługa klienta. Zamówiony towar bardzo dobrej jakości. Zamówienie dostarczone w ekspresowym czasie. Polecam!!
2024-05-06
Zadowolona 100%
pixel