Darmowa dostawa od 250,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Książki o kosmosie i Układzie Słonecznym dla dzieci

2020-09-04
Książki o kosmosie i Układzie Słonecznym dla dzieci

Książka o Układzie Słonecznym dla najmłodszych

Poznaję Układ Słoneczny

Poznaję Układ Słoneczny

Kartonowa książeczka Poznaję Układ Słoneczny zawiera wiersze o Słońcu i wszystkich planetach Układu Słonecznego. Rymowany tekst tłumaczy pochodzenie nazwy planety oraz jej cechy charakterystyczne.

Jako że jestem matką chrzestną tej pozycji, moja opinia nie będzie obiektywna, dlatego zapraszam do sklepu stacjonarnego i samodzielnej oceny książki :)

Książka o Układzie Słonecznym dla przedszkolaków

Układ Słoneczny z profesorem Astrokotem

Układ Słoneczny z profesorem Astrokotem

Układ Słoneczny z profesorem Astrokotem to jedna z nowszych pozycji na rynku wydawniczym książek dla dzieci o kosmicznej tematyce. Skierowana do dzieci od 4 roku życia. Zabiera dziecko w podróż po Układzie Słonecznym w towarzystwie całkiem obeznanego w temacie Astrokota. W porównaniu do wydanej wcześniej książki Profesor Astrokot odkrywa kosmos jest mniej tekstu, ilustracje są prostsze. Jednocześnie nadal zawiera sporo ciekawych informacji.

Książki o kosmosie dla dzieci wczesnoszkolnych

tu jesteśmy

tu jesteśmy

Profesor Astrokot odkrywa kosmos

Profesor Astrokot odkrywa kosmos

tu jesteśmy autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich oraz Profesor Astrokot odkrywa kosmos to dwie najbardziej popularne książki o kosmosie dla dzieci.

Z książki tu jesteśmy dzieci dowiedzą się, jak wielkim wyzwaniem jest badanie kosmosu, i jak niesamowite są pomysły naukowców, którzy próbują wydrzeć mu jego tajemnice. Przeczytają o gwiazdach, planetach i czarnych dziurach, międzynarodowej stacji kosmicznej i wyprawie na Marsa, teleskopach, sondach i rakietach. O niezwykłych misjach, eksperymentach i wizjach, które wszystkie mają jeden cel: odkrywanie tego ogromnego, tajemniczego świata, w którym nasza planeta jest tylko maleńką kropką.

Z kolei Profesor Astrokot odkrywa kosmos to książka z dużą dawką wiedzy z dziedziny astrofizyki podaną w lekki, przystępny i zabawny sposób.

Książka o kosmosie dla całej rodziny

Jerzy Rafalski opowiada o planetach

Jerzy Rafalski opowiada o planetach

Książkę Jerzy Rafalski opowiada o planetach wyróżnia od wcześniejszych dwóch pozycji to, że zawiera więcej realnych zdjęć. Książka autorstwa Jerzego Rafalskiego - polskiego astrologa z dużym doświadczeniem wydana przez Multico - wydawnictwo specjalizujące się w tematyce przyrodniczej, co gwarantuje jej wysoki poziom merytoryczny. Pozycja idealna do wspólnego, rodzinnego czytania oraz dla pasjonatów kosmosu w wieku szkolnym do samodzielnego zgłębiania wiedzy.

Książeczki podróżne z serii Pixi, ja wiem!

Planety i gwiazdy oraz Podbój księżyca

Pixi, ja wiem! Planety i gwiazdy oraz Podbój księżyca

Pixi, ja wiem! to moim zdaniem mocno niedoceniona seria książeczek dla dzieci, których format sprawia, że są idealne do zabrania w podróż czy w miejsca, gdzie może nie być zabawek za to trzeba będzie zaczekać, np. u lekarza czy w sklepie. W ramach serii zostało omówionych wiele nurtujących dzieci tematów w tym także te dotyczące kosmosu - Planety i gwiazdy oraz Podbój księżyca.

Książka z ciekawostkami o kosmosie

Ale kosmos! Wszystko o planetach, gwiazdach i rakietach

Ale kosmos! Wszystko o planetach, gwiazdach i rakietach

Ale kosmos! Wszystko o planetach, gwiazdach i rakietach to pozycja skierowana do starszych dzieci, ponieważ jest tu znacznie mniej ilustracji. Napisana jest zwięźle, niekiedy humorystycznie. Informacje przedstawione są w uporządkowany sposób. Mogę zdradzić, że ta niepozorna książeczka była dla mnie jednym z pierwszych źródeł informacji, gdy rozpoczynałam prace nad wydaniem własnych kosmicznych puzzli z Układem Słonecznym.

Książka o kosmosie dla dorosłych

Ale kosmos! Nieznany Wszechświat w dziesięciu rozdziałach

Ale kosmos! Nieznany Wszechświat w dziesięciu rozdziałach

Wszystkie atomy, dzięki którym istnieje życie - węgiel w naszym DNA, żelazo w naszej krwi, tlen w naszych płucach - powstały w sercach masywnych gwiazd, które eksplodowały miliardy lat temu, wyrzucając w przestrzeń kosmiczną mieszaninę pierwiastków, która następnie została wciągnięta w nowo powstające gwiazdy i planety.
Słońce jest dziś tylko jedną z 200 miliardów gwiazd w Drodze Mlecznej. Grawitacja to architekt Wszechświata, ale to światło jest posłańcem, dzięki któremu Kosmos staje się widziany. Kryje ono w sobie ponadto informacje na temat gwiazd, które astronomowie zaczęli wydobywać pod koniec XIX wieku.

Ale kosmos! Nieznany Wszechświat w dziesięciu rozdziałach to pozycja dla dorosłych czytelników, którzy tak jak dzieci lubią pobujać w obłokach.

Wyjątkowa książka dla dzieci i dorosłych o kosmosie

Niesamowity Wszechświat

Niesamowity Wszechświat

W mijające wakacje przyszła do mnie właśnie po tę książkę para młodych osób. Jak to ja, zaczęłam podpytywać kim jest mały czytelnik, który zostanie książką obdarowany. W rozmowie wyszło, że oboje klientów jest związanych zawodowo z astronomią, znają autorkę osobiście, a swoją pasję do gwiazd planują przekazywać młodszym pokoleniom w rodzinie. W takich moment myślę sobie, że ten nasz Wszechświat nie jest aż taki ogromny, ale z pewnością jest niesamowity. Więcej o jego sekretach możemy się dowiedzieć z książki Niesamowity Wszechświat autorstwa dr Karoliny Bąkowskiej z zakresu astronomii. Obecnie Pani Karolina prowadzi badania z zakresu gwiazd pulsujących w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Pracowała na uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii, gdzie przekonała się, że gwiazdy wszędzie święcą tak samo pięknie. Prowadząc wykłady popularnonaukowe w obserwatoriach czy planetariach uczy się, jak w prosty sposób odpowiadać na niełatwe pytania. Codzienne dyskusje o astronomii i nauce prowadzi ze swoją dwunastoletnią córką Kasią, z którą realizuje edukację domową.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020

Polecane

Tu jesteśmy Wydawnictwo Dwie Siostry

Tu jesteśmy Wydawnictwo Dwie Siostry

39,00 zł brutto/1szt.390 pkt.
Jerzy Rafalski opowiada o planetach

Jerzy Rafalski opowiada o planetach

55,00 zł brutto/1szt.550 pkt.
Niesamowity wszechświat

Niesamowity wszechświat

39,90 zł brutto/1szt.399 pkt.
Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie

Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie

40,00 zł brutto/1szt.400 pkt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 36,00 zł/1szt.Cena regularna 49,90 zł brutto/1szt.
Niemożliwe

Niemożliwe

29,00 zł brutto/1szt.290 pkt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 27,00 zł/1szt.Cena regularna 36,00 zł brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 357 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-09
Bardzo dobra obsługa klienta. Zamówiony towar bardzo dobrej jakości. Zamówienie dostarczone w ekspresowym czasie. Polecam!!
2024-06-12
Profesjonalne podejście do klienta . Wszystko załatwione zgodnie ze złożonym zamówieniem, jestem bardzo zadowolona. Firma godna polecenia.
pixel