Darmowa dostawa od 250,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Literkowy witraż

2015-08-20
Literkowy witraż

Potrzebne będą:

  • Różnokolorowa krepina vel bibuła,
  • Tektura falista lub kolorowy blok techniczny,
  • Nożyczki,
  • Klej do papieru,
  • Wydrukowane szablony literek,
  • Klipy do papieru,
  • Nożyk do papieru.

Za pomocą klipów przyczepiamy wydrukowany szablon literki do tektury falistej lub kartki z bloku technicznego. Jeśli wycinasz kształt w tekturze falistej, a literka, którą wycinasz nie jest symetryczna, musisz zwrócić uwagę na to, żeby po wycięciu kształtu literki jej właściwy układ był po falistej stronie tektury. Nożykiem (ewentualnie nożyczkami) wycinamy kształt literki. Nożyczkami wycinamy kawałek krepiny, który przykryje całą literkę. Ewentualnie można wyciąć mniejsze kawałki i zrobić witraż bardziej kolorowy. Smarujemy klejem kontur literki i przyklejamy krepinę. Gotowe literki przyklejamy na oknie, żeby efekt był zupełny.

Literkowy witraż

W ten sposób można przygotować pojedyncze literki (np. wybraną samogłoskę jako zabawa w ramach nauki czytania metodą krakowską), sylaby (także pomocne w nauce czytania metodą krakowską) lub krótkie słowa. Decydując się na krótkie słowa warto wybrać te, które są dziecku bliskie, jak "MAMA", "TATA" czy imię dziecka, co z kolei może posłużyć jako zabawa w nauce czytania metodą dr I. Majchrzak. Dla dłuższych słów czy nawet zdań może nie starczyć dzieciom jak i rodzicom cierpliwości ;) 

Za równo młodsze jak i starsze przedszkolaki będą przy tej pracy potrzebować pomocy rodziców. Młodsze dzieci samodzielnie mogą wycinać/wyrywać kawałki krepiny, wypychać kontur literki po nacięciu go nożykiem, posmarować klejem kontur literki oraz przykleić dzieło na oknie.

Szablony literek do pobrania.

Newsletter
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2015

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 329 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-19
Wszystko ok
2024-02-05
Zakupy przebiegły sprawnie i szybko. Dobry kontakt ze sklepem i miła obsługa
pixel