Darmowa dostawa od 250,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Morskie opowieści, czyli kilka pomysłów na zabawy z dziećmi związane z morzem

2016-03-16
Morskie opowieści, czyli kilka pomysłów na zabawy z dziećmi związane z morzem

#1 Ramka na zdjęcie znad morza

Ramka z drucików kreatywnychWiek dziecka: 3+

Potrzebne materiały:

  • ramka,
  • taśma dwustronna,
  • druciki kreatywne w morskich kolorach.

Aby stworzyć wyjątkową ramkę na pamiątkowe zdjęcie, znad morza nie trzeba wiele. Jak widać, nawet ci, co nie byli nad morzem, spokojnie sobie z zadaniem poradzą, bo zamiast zdjęcia w ramce mogą umieścić obrazek własnego autorstwa. Tu w wykonaniu Ali babcia wylegująca się na plaży.

Wskazówka: Warto druciki kreatywne dobrze docisnąć, żeby się nie odklejały. W razie czego można je podkleić klejem na gorąco. W naszej ramce użyłyśmy cienkich drucików, ale myślę, że równie dobrze, jak nie lepiej sprawdzą się grubsze druciki.

Wskazówka zamiast klasycznej ramki na zdjęcia można użyć ramki 3D / gablotki, w której umieścimy wyjątkowe nadmorskie znalezisko.

 

#2 Burza to, czy sztorm?

Morski krajobraz inaczejWiek dziecka: 3+

Potrzebne materiały:

  • kartki bloku technicznego,
  • farby i przybory do malowania farbami,
  • nożyczki,
  • klej Wikol.

Początkowo, w nawiązaniu do naszej zabawy w kalendarz pogodowy, na obrazku miała być burza. Mamie nie szło wycinanie piorunów, więc z pomocą przyszedł tata. Ciekawe, czy zgadniecie, który piorun wycinała mama ;) W każdym razie po wycinaniu piorunów zostało coś, co Ala uznała za łódkę, więc tak burzę przemianowaliśmy na sztorm. Łódka nie jest przyklejona, żeby można nią było pływać na wezbranych wodach morza.

Technika pracy nawiązuje do ilustracji z książeczek Erica Carle'a.

Wskazówka: Pioruny pomalowałyśmy żółtą farbą fluorescencyjną, aby dodać im efektu. U nas efekt jest widoczny, ale warto nałożyć nawet grubszą warstwę.

#3 Słoik ozdobiony muszelkami

Słoik ozdobiony muszelkami

Wiek dziecka: 3+

Potrzebne materiały:

  • słoik,
  • glina samoutwardzalna,
  • muszelki (najlepiej takie samodzielnie zebrane :)

Nasz słoik ozdobiony muszelkami wkrótce wręczymy jako prezent. Osobiście lubię kiedy prezent jest wykonany przez dziecko samodzielnie (oczywiście w miarę możliwości). Jednocześnie uważam, że nawet prezent wykonany przez dziecko może być praktyczny. Dlatego nasz ozdobiony muszelkami słoik można wykorzystać jako pojemnik na długopisy lub zamknąć w nim pompony, piórka lub inne kreatywne materiały. Osoba, która go dostanie, na co dzień pracuje z dziećmi, więc na pewno doceni pracę, jaką wykonało dziecko przy jego wygniataniu, a i dla dziecka taka zabawa ma bardzo pozytywny wpływ na jego motorykę małą.

Wskazówka: Muszelki trzeba dość mocno przyciskać, aby po wyschnięciu gliny nie odpadały. Najlepiej w miejscu przyklejania zwilżać glinę wodą. Jeśli jednak zdarzy się, że muszelka odpadnie, można ją przykleić np. klejem na gorąco. 

Newsletter

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2016

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 317 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-24
Żadnych problemów. Sprawna dostawa
2023-08-28
Realizacja bez zastrzeżeń, produkty wysokiej jakości.
pixel