Darmowa dostawa od 250,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Porównanie usztywnianego i miękkiego tunelu animacyjnego

2024-07-04
Porównanie usztywnianego i miękkiego tunelu animacyjnego

Wybór odpowiednich chust i tuneli do animacji i zabaw dla dzieci jest kluczowy dla zapewnienia atrakcyjności i skuteczności zajęć. Dziś porównamy dwa popularne rodzaje tuneli animacyjnych: usztywniany tunel animacyjny oraz miękki tunel animacyjny. Każdy z tych tuneli posiada swoje unikalne cechy, które sprawiają, że są one odpowiednie dla różnych grup wiekowych i typów zajęć.

Tunele animacyjne - porównanie

Ogólna charakterystyka

Usztywniany tunel animacyjny z obręczami, które go stabilizują, występuje w jednym wariancie długości około 1,8 m, a miękki tunel występuje w trzech wariantach długości: 4, 5 i 6 m. W obu rodzajach tuneli szerokość otworu wejściowego i wyjściowego wynosi około 70 cm. Tunel usztywniany jest w 4-kolorowy , a miękki tunele występują w dwóch wariantach 6- lub 7 barwnej.

Usztywniany tunel animacyjny

 • Długość: 1,8 m
 • Szerokość otworu: około 70 cm
 • Kolorystyka: 4-kolorowy
 • Materiał: Śliski, łatwy do utrzymania w czystości przy pomocy mokrej ściereczki
Usztywniany tunel animacyjny z obręczami
Miękki tunel animacyjny Akson

Miękki tunel animacyjny

 • Długość: Dostępny w trzech wariantach: 4 m, 5 m, 6 m
 • Szerokość otworu: około 70 cm
 • Kolorystyka: Warianty 6- lub 7-barwne
 • Materiał: Solidny, gruby materiał, który można prać w pralce

 

Zastosowanie

Poza parametrami technicznymi tunele różnią się zastosowaniem. Tunel usztywniany może być bardziej odpowiedni dla młodszych dzieci żłobkowych i przedszkolnych, aby przechodząc przez tunel czuły się pewniejsze i bezpieczniejsze. Miękki tunel animatorzy i edukatorzy mogą z powodzeniem wykorzystywać na zajęciach ze starszymi dziećmi przedszkolnymi i szkolnymi, bo wymaga i uczy współpracy - niektóre z dzieci trzymają tunel, aby pozostałe mogły przez niego przechodzić. 

Usztywniany tunel animacyjny:

 • Idealny dla młodszych dzieci żłobkowych i przedszkolnych
 • Konstrukcja tunelu zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa i stabilności
 • Doskonały do zabaw w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie dzieci mogą czuć się pewniej

Miękki tunel animacyjny:

 • Bardziej odpowiedni dla starszych dzieci przedszkolnych i szkolnych
 • Wymaga współpracy między dziećmi, co sprzyja integracji i nauce pracy zespołowej
 • Może być używany w różnych pozycjach (poziomej i pionowej), co zwiększa różnorodność zabaw

Transport i przechowywanie

Jeśli chodzi o transport i przechowywanie, to nieco łatwiejszy w transporcie i przechowywaniu jest miękki tunel animacyjny, bo zajmuje mniej miejsca. Jeśli chodzi o utrzymanie w czystości - miękki tunel można wyprać w pralce - jest wykonany z solidnego, dość grubego materiału. Tunel usztywniany jest wykonany z bardziej śliskiego materiału, a utrzymanie go w czystości wymaga przetarcia mokrą ściereczką.

Usztywniany tunel animacyjny:

 • Zajmuje więcej miejsca
 • Łatwy do czyszczenia (wystarczy przetrzeć mokrą ściereczką)

Miękki tunel animacyjny:

 • Zajmuje mniej miejsca, łatwiejszy w transporcie
 • Możliwość prania w pralce, co ułatwia utrzymanie czystości

Zabawy z tunelem animacyjnym

 1. Zabawa „Przejdź przez tunel”: Dzieci ustawiają się w kolejce i jedno po drugim przechodzą przez tunel. To prosta, ale efektywna zabawa rozwijająca motorykę i pewność siebie. Dla urozmaicenia zabawy, zaproponuj, aby dzieci przeszły przez tunel na różne sposoby - czołgając się, tyłem, nie dotykając tunelu prawą ręką i lewą nogą etc.
 2. Zabawa „Znajdź skarb”: W tunelu można ukryć małe przedmioty (np. piłeczki, klocki), które dzieci będą musiały odnaleźć i przynieść na wyznaczone miejsce.
 3. Zabawa „Przejście zespołowe”: Dzieci dzielą się na dwie grupy – jedna trzyma tunel, a druga przechodzi przez niego. Po zakończeniu przejścia grupy zamieniają się rolami. Ta zabawa uczy współpracy i koordynacji.
 4. Zabawa „Przejście przez tunel na czas”: Dzieci dzielą się na dwa zespoły. Jeśli mamy dwa tunele, to każdemu zespołowi dajemy po jednym. Jeśli mamy jeden to dla każdego zespołu liczymy czas. Dzieci muszą współpracować, aby wszyscy przeszli przez tunel szybciej niż druga drużyna.
 5. Zabawa „Przejście pionowe”: Dzieci przechodzą przez tunel, trzymając go w pozycji pionowej. To wyzwanie angażuje całe ciało i rozwija zwinność.
 6. Zabawa Zgadnij gdzie jestem”: Idealna zabawa dla tunelu 7 barwnego. Dwoje dzieci trzyma tunel na dwóch końcach, jedno dziecko wchodzi do tunelu i stara się poruszać bardzo ostrożnie. Siada w tunelu przy wybranym kolorze, a reszta dzieci musi zgadnąć, za jakim kolorem ukrywa się dziecko w tunelu.
 7. Zabawa Zwierzaki-tunelaki: Przy użyciu tunelu dzieci starają się stworzyć najdziwniejszego tunelowego zwierzaka, np. dwoje dzieci zanurza się w tunelu z prawej i lewej strony tak, że wystają im tylko nogi.

Tunele animacyjne - porównanie

Oba rodzaje tuneli animacyjnych – usztywniany i miękki – mają swoje unikalne zalety, które sprawiają, że są idealne w różnych okolicznościach. Usztywniany tunel doskonale sprawdza się dla młodszych dzieci, zapewniając im poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Z kolei miękki tunel jest wszechstronny i może być wykorzystywany do bardziej złożonych zabaw, które uczą współpracy i koordynacji w grupie. Ze względu na te różnice, warto mieć w swoim arsenale oba rodzaje tuneli, aby móc dostosować zabawy do różnych potrzeb i sytuacji, zwiększając tym samym możliwości animacyjne.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2024

Polecane

Tunel Animacyjny 7barw 5m

Tunel Animacyjny 7barw 5m

299,00 zł brutto/1szt.2990 pkt.
Tęczowy Tunel Animacyjny AKSON 6m

Tęczowy Tunel Animacyjny AKSON 6m

319,00 zł brutto/1szt.3190 pkt.
Tęczowy Tunel Animacyjny AKSON 4m

Tęczowy Tunel Animacyjny AKSON 4m

239,00 zł brutto/1szt.2390 pkt.
Usztywniany tunel animacyjny z obręczami

Usztywniany tunel animacyjny z obręczami

229,00 zł brutto/1szt.2290 pkt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 357 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-02
Dobry kontakt. Szybka dostawa
2024-03-15
Szybko, sprawnie bez kłopotów. Towar pierwsza klasa. Dziękuję i polecam.
pixel