Darmowa dostawa od 250,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Przewodniki dla dzieci po Warszawie

2020-01-24
Przewodniki dla dzieci po Warszawie

Ferie czy wakacje to idealny czas na podróże, aktywny wypoczynek i... zwiedzanie. Wielu wybierze wyjazd w góry lub nad morze, ale są też tacy, którzy wspólnie z dziećmi postanowią zwiedzić stolicę. Dużo mieszkańców Warszawy może także wykorzystać przerwę w działaniu szkoły na poznanie swojego miasta z innej perspektywy niż droga do i ze szkoły. Dla jednych i drugich przygotowałam listę przewodników po Warszawie, które dzieciom, ale także dorosłym, pozwolą odkryć wyjątkowy czar stolicy Polski.

Przewodniki dla dzieci po Warszawie

Warszawa - Mali mieszkańcy i dzieci w podróży - Przewodnik po polsku i angielsku

Warszawa - Mali mieszkańcy i dzieci w podróży

Przewodnik po Warszawie dla małych mieszkańców i dzieci w podróży” został stworzony, by pokazać najmłodszym i ich rodzicom najciekawsze miejsca w stolicy. Książka zachęca, aby rodzinnie wyjść z domu i wspólnie odkrywać otaczający świat.

Przewodnik skierowany jest zarówno do Małych Mieszkańców Warszawy, jak i Małych Turystów przybywających do Stolicy z zagranicy, by odwiedzić wszystkie ciekawe miejsca. Przewodnik podpowiada, co warto zobaczyć zwiedzając miasto z dzieckiem. Jest też wspaniałą pamiątką z wycieczki lub podróży.

Spaceruj z Dzieckiem! 30 pomysłów na spacer w Warszawie

Spaceruj z Dzieckiem! 30 pomysłów na spacer w Warszawie
"Spaceruj z Dzieckiem! 30 pomysłów na spacer w Warszawie" to przewodnik dla dzieci po Warszawie w formie praktycznych kart. Pojedyncza karta zawiera mapkę, przewidywany czas spaceru, informacje o ewentualnych opłatach za wstęp, wskazówki dojazdu, ciekawostki i zadania dla dziecka.

Przewodnik odpowiedni dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat.

Warszawa dla młodych podróżników. Przewodnik dla dzieci

"Warszawa dla młodych podróżników. Przewodnik dla dzieci" wydawnictwa ExpressMap specjalizującego się w tworzeniu map, jest świetnym dopełnieniem „dorosłych” przewodników. W formie dowcipnych opowiastek rzetelnie przybliża małym odkrywcom historię Warszawy.

Warszawa dla młodych podróżników. Przewodnik dla dzieci

W przewodniku "Warszawa dla młodych podróżników. Przewodnik dla dzieci" opisano:

  • Wisłę - mieszkanie śpiewającej syrenki,
  • ulubiony hotel nieproszonych gości przy ulicy Świętojańskiej 21,
  • Wilanów zwycięskiego króla,
  • kogo można spotkać w Łazienkach,
  • moment uchwalania Konstytucji 3 Maja na Zamku Królewskim,
  • pierwszy występ małego Chopina,
  • dom genialnej kobiety (Nowe Miasto / Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie), 
  • jak odbudowano Stare Miasto, PKiN - pałac bez królewny.

Warszawa. Moja stolica

Warszawa. Moja stolica” to pięknie ilustrowana książka, która udowodni, że w Warszawie nie można się nudzić. Informacje i ciekawostki zostały dobrane tak, aby zainteresować najmłodsze dzieci i wzbudzić w nich pasję odkrywania Warszawy.

Warszawa. Moja stolica

Przewodnikami po Warszawie jest dwoje dzieci – Maks i Emilka – które oprowadzą czytelników po najpiękniejszych parkach, pokażą wspaniałe budynki i pomniki, zabiorą na spacer po Starym Mieście. Z Maksem i Emilką można się także wybrać na przejażdżkę metrem, rejs statkiem po Wiśle, wjechać na najwyższe piętro Pałacu Kultury i Nauki, aby podziwiać piękny widok na nowoczesne wieżowce, zwiedzić Teatr Wielki i odbyć wiele innych fascynujących wypraw.

Podróżownik. Warszawa wyd. MAC

Podróżownik. Warszawa

"Podróżownik. Warszawa" wydawnictwa edukacyjnego MAC to unikalna pozycja wśród przewodników dla dzieci, ponieważ poza opisami najważniejszych atrakcji w Warszawie zawiera dużo dodatków dla dziecinaklejki, grę planszową, karty memo, tangramy, opowieści o zwierzętach i roślinach, ciekawostki kulturowe i geograficzne, zagadki i zadania oraz miejsce na własną twórczość. Dzięki temu uzupełniony podróżownik będzie później stanowił wyjątkową pamiątkę ze zwiedzania.

Jeśli nie znacie serii podróżowników wydawnictwa MAC, to koniecznie trzeba to nadrobić ;)

Taki zeszyt wspomnień z podróży możecie także stworzyć z uniwersalnym podróżownikiem wyd. MAC lub podróżnikiem wyd. ZUZU TOYS.

Książki dla dzieci o Warszawie

Zwiedzanie stolicy można zaplanować nie tylko z typowym przewodnikiem. Sięgnąć warto także do innych książek dla dzieci o Warszawie, np. "Warszawiacy" wydawnictwa Dwie Siostry.

Warszawiacy Wydawnictwo Dwie Siostry

Ta książka to lekkie, dowcipne i wzruszające literackie portrety sławnych warszawiaków. Czytając ich historie poznamy Warszawę z nieznanej nam dotąd perspektywy.

Audiobooki dla dzieci o Warszawie

Dzięki audiobookom dla dzieci o Warszawie, być może zechcecie wyruszyć na spacer ze słuchawkami na uszach.

Audiobook "Legendy warszawskie"

Legendy warszawskie 2CD Artur Oppman czyta Krzysztof Kołbasiuk

W tym celu możecie sięgnąć po audiobook Legendy warszawskieLegendę o Bazyliszku, a także o warszawskiej Syrence i Złotej Kaczce pływającej w Zamku Ostrogskich opisał Artur Oppman - znawca historii Warszawy, zabytków i ludzi - mieszkańców stolicy.

Bajka czytana "Moje miasto Warszawa"

Moje miasto Warszawa

Dla swoich mieszkańców w wieku przedszkolnym władze stolicy przygotowały specjalną bajkę, którą możecie przeczytać i posłuchać na oficjalnej stronie projektu "Moje miasto Warszawa".

Audiobook dla dzieci o Warszawie

Miejska Ścieżka

Istnieje także bardzo ciekawy projekt "Miejska ścieżka". Jest to zbiór audiobooków dla dzieci o Warszawie, np. o historii powstania Ursynowa - mojej małej ojczyzny czy też o zakochanym Żoliborzu. W ramach projektu powstała aplikacja na Androida, więc audiobooka można uruchomić na telefonie.

NieMapy dla dzieci

Wśród map przybliżających dzieciom Warszawę pojawiła się także NieMapa, którą można pobrać darmowo ze strony https://niemapa.pl/niemapy/, gdzie znajdziecie także inne NieMapy dotyczące polskich miast i regionów.

NieMapa - Warszawa


Tyle ode mnie :) Mam nadzieję, że namówiłam Was na spacery po Warszawie, a jeśli znacie inne książki o stolicy, to koniecznie się nimi podzielcie w komentarzach lub na maila ania@pepito.pl

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

Podróżownik uniwersalny

Podróżownik uniwersalny

24,90 zł brutto/1szt.249 pkt.
Warszawiacy Wydawnictwo Dwie Siostry

Warszawiacy Wydawnictwo Dwie Siostry

42,00 zł brutto/1szt.420 pkt.
Podróżnik - Zeszyt wspomnień

Podróżnik - Zeszyt wspomnień

54,90 zł brutto/1szt.549 pkt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 342 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-10
Szybko i profesjonalnie
2024-02-16
Bardzo dobry kontakt. Otrzymany towar dobrej jakości i dobrze wykonany. Jestesmy zadowoleni.
pixel