Darmowa dostawa od 250,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Rodzinny kalendarz - Zrób to sam

2020-01-05
Rodzinny kalendarz - Zrób to sam

Przełom roku to dobry moment na naukę z dziećmi nazw miesięcy, dni tygodnia i poznawanie kalendarza. Taką naukę najlepiej połączyć z dobrą zabawą i razem z dziećmi wspólnie wykonać rodzinny kalendarz.

Rodzinny kalendarz DIY

Przybory potrzebne do wykonania rodzinnego kalendarza:

Jak widać są to podstawowe przybory szkolne i papiernicze, które większość posiada w domu.

Jak samodzielnie wykonać rodzinny kalendarz?

Rodzinny kalendarz gotowy

1/ 12 kartek z bloku rysunkowego w formacie A3 składamy na pół, a następnie u góry kartek robimy zakładkę około 2-3 cm, która posłuży nam do trwałego połączenia kartek.

2/ Prosimy dzieci o wykonanie ilustracji dla poszczególnych miesięcy. Starsze dzieci, które umieją już pisać, mogą samodzielnie podpisać kartkę numerem i nazwą miesiąca. Przed wykonaniem ilustracji możemy razem z dziećmi przejrzeć książki typy "Rok w lesie", "Rok w przedszkolu", "Rok w ogrodzie" czy też wspólnie przeczytać wyjątkowe wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej o każdym z miesięcy zebrane w książce pt. "Spacerkiem przez rok".

Na wykonanie ilustracji zarezerwujmy sobie dwa dni, bo jednak jest ich dość sporo. Warto też, żeby każdy członek rodziny włączył się w przygotowywanie kalendarza rysując np. ilustrację do miesiąca, w którym się urodził.

3/ Pod każdą ilustracją przyklejamy rozpiskę dla danego miesiąca. Na rozpisce są kolejne dni miesiąca i kolumny, w których nagłówki możemy wpisać imiona członków rodziny.

4/ Gotowe ilustracje składamy razem, pod spód podkładamy kolorową kartkę z bloku technicznego w formacie A3. Kawałek tej kartki będzie wystawał na dole ze względu na wcześniej zrobioną zakładkę w arkuszach białego papieru. Na tej wystającej części możemy przykleić uchwyt na pisak, którym będziemy skreślać dni w kalendarzu i zaznaczać plany dla każdego z rodziny z osobna lub razem. Kartki w miejscu zakładki spinamy klipami biurowymi, przez które przekładamy wstążeczkę lub spinamy klipsem podkładki.

Rodzinny kalendarz gotowy:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Myślę, że dobrym pomysłem na zabawę plastyczna z dziećmi w Sylwestra i Nowy Rok jest stworzenie własnego kalendarza. Koszty niewielkie, zabawy i satysfakcji masa :) Na filmie nasze wspólne dzieło, z którego jesteśmy wszyscy bardzo dumni :) póki co tylko styczeń na rozpiskę, ale wkrótce już na komputerze dorobię pozostałe miesiące. Na rozpisce jest miejsce na plany każdego członka rodziny z osobna. Na końcu kieszonka na naklejki z zeszłorocznego kalendarza, których jeszcze nie zużyliśmy. Na dole pisak do skreślania dni i wpisywania planów. Podstawą kalendarza jest kartka w formacie A3 odpowiednio złożona, żeby wszystko było dobrze widoczne. Przy okazji wszystkim życzymy wielu wspólnych, spokojnych chwil z dziećmi w Nowym 2020 Roku :)

Post udostępniony przez Ania z pepito.pl (@pepito.pl)

Pod koniec roku z pewnością spojrzycie na niego z sentymentem, dostrzegając także jak rysunki i zdolności plastyczne dzieci ewoluowały od momentu, w którym kalendarz powstawał :)

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

Rok z Findusem

Rok z Findusem

Cena regularna: 29,90 zł brutto24,00 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 24,00 zł
Spacerkiem przez rok

Spacerkiem przez rok

29,00 zł brutto
Rok w przedszkolu wyd. Nasza Księgarnia

Rok w przedszkolu wyd. Nasza Księgarnia

Cena regularna: 65,00 zł brutto52,00 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 30,00 zł
Kalendarz drewniany

Kalendarz drewniany

68,90 zł brutto
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 317 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-17
Wszystko super. Polecam
2023-10-10
Szybka i miła obsługa. POZDRAWIAM
pixel