Darmowa dostawa od 250,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Woreczki gimnastyczne dla dzieci - pomysły na zabawy

2019-07-26
Woreczki gimnastyczne dla dzieci - pomysły na zabawy

Woreczki gimnastyczne dla dzieci są niedrogie i jednocześnie dają szereg możliwości zastosowania w zabawie. Sprawdź moich 6 propozycji.

Woreczki gimnastyczne dla dzieci - pomysły na zabawy

 

#1 Bijemy rekord

Najprostsza zabawa w podrzucanie wbrew pozorom dla dziecka cztero- czy nawet pięcioletniego może nie być taka prosta. Osobiście nie lubię rywalizacji, ale jeśli dziecko rywalizuje z samym sobą próbując pobić swój własny rekord w ilości podrzuceń i złapań to poza trenowaniem koordynacji, nabiera także słusznego przekonania, ze im więcej ćwiczy, tym staje się w czymś lepszy. Gdy podrzucanie i łapanie stanie się zbyt proste, zachęćmy dziecko do przerzucania woreczka z jednej reki do drugiej. Potem utrudnieniem może być klaśnięcie po podrzuceniu woreczka.

#2 Domowa zabawa w zbijaka

U nas w domu jest zasada, ze nie rzucamy piłkami, ale woreczkiem to, co innego, ponieważ ten nie odbija się tak łatwo i jest mniejsza szansa, ze narobi szkód. Wystarczy, ze w bezpiecznym miejscu w pokoju ustawimy kilka plastikowych butelek i możemy grac w zbijaka. Przy okazji poćwiczymy liczenie i dodawanie punktów.

Jeśli nie chcemy hałasować butelkami, zamiast w zbijanie możemy pobawić się w rzucanie do celu np. miski czy koszyka na zabawki.

#3 Uaktywniamy nogi i stopy

Zabawa z woreczkiem jest dobra także dla nóg i stop. Najpierw spróbujmy podnieść woreczek obunóż a potem palcami u stopy. Ułóżmy woreczek na stopie, podrzućmy i złapmy w ręce.

Możemy także spróbować zagrać z dzieckiem w tzw. zośkę przerzucając stopami woreczek do siebie.

#4 Ćwiczymy równowagę

Zbudujmy tor przeszkód. Możemy do tego użyć poduszek, krzeseł lub np. klocków słomek. Gdy tor będzie gotowy, połóżmy sobie woreczek na głowie i spróbujmy go przejść bez upuszczania woreczka na podłogę. Komu woreczek upadnie ten wraca na start i próbuje raz jeszcze.

#5 Tak czy Nie

Kładziemy woreczek na głowie i prosimy, żeby dziecko zadawało nam pytania, na które możemy odpowiadać tak lub nie. Na "tak" woreczek spada przed nami, na "nie" spada na bok. Potem zmiana.

Zamiast pytań możemy wymyślać zdania prawdziwe i fałszywe.

Inny wariant tej zabawy to zabawa w "dzień dobry" i "do widzenia". Dziecko kładzie woreczek na głowię i uważnie słucha. Jak powiemy dzień dobry, to głowę pochyla do przodu. Jeśli powiemy "do widzenia", to dziecko pochyla głowę do tylu.

#6 Czas na wyciszenie

Na koniec dobrej zabawy możemy się trochę wyciszyć także z użyciem woreczka, ponieważ możemy go użyć do masowania pleców lub innych części ciała przy okazji je nazywając po polsku, a może po angielsku, jeśli dziecko jest starsze.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 354 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-02
Dobry kontakt. Szybka dostawa
2024-03-15
Szybko, sprawnie bez kłopotów. Towar pierwsza klasa. Dziękuję i polecam.
pixel