Darmowa dostawa od 250,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Zabawa w detektywa - książki, gry i zestawy kreatywne dla dzieci

2020-12-06
Zabawa w detektywa - książki, gry i zestawy kreatywne dla dzieci

Zabawa w detektywa - książki, gry i zestawy kreatywne dla dzieci

Książki detektywistyczne dla dzieci

Detektywi z Tajemniczej 5

Detektywi z Tajemniczej 5 zostali wymyśleni na wyraźne życzenie dzieci Marty Guzowskiej – dotąd autorki powieści kryminalnych dla dorosłych. Seria książek o śledztwach Anki i Piotrka łączy przygodową fabułę, elementy wiedzy o nauce i sztuce oraz interaktywną formę, gdyż każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek. W serii dostępnych jest 5 tomów:

Detektywi z Tajemniczej 5. Tom 1. Zagadka zaginionej kamei

Detektywi z Tajemniczej 5. Tom 2. Zagadka grobu wampira

Detektywi z Tajemniczej 5. Tom 3. Zagadka królowej myszy

Detektywi z Tajemniczej 5. Tom 4. Zagadka zbuntowanego robota

Detektywi z Tajemniczej 5. Tom 5. Zagadka ducha Chopina

Detektyw Pozytywka

Jednym z najbardziej znanych wśród dzieci detektywów jest Detektyw Pozytywka. Postać stworzona przez Grzegorza Kasdepkę budzi sympatię i dzieci chętnie pomagają mu w rozwikłaniu kolejnych zagadek. O przygodach detektywa z agencji detektywistycznej Różowe Okulary powstało już kilka książek:

Detektyw Pozytywka Grzegorz Kasdepke wyd. Nasza Księgarnia

Nowe kłopoty detektywa Pozytywki Grzegorz Kasdepke

Wakacje detektywa Pozytywki Grzegorz Kasdepke

Gry detektywistyczne dla dzieci

Detektyw Pozytywka na tropie

Dla małych miłośników detektywa Pozytywki powstała również gra, w której gracze pomagają detektywowi odnaleźć ukryte przedmioty, a jednocześnie muszą unikać pana Mietka, który przegoni każdego, kto napatoczy mu się pod miotłę! Aby wybrać trzeba będzie wykazać się dobrą pamięcią i umiejętnością podejmowania ryzyka.

Gra Detektyw Pozytywka na tropie

Mali detektywi - gra kooperatywna dla dzieci

Mali detektywi to połączenie gry detektywistycznej z mechaniką zapamiętywania. Gracze nie tylko muszą odnajdywać pary przedmiotów, ale także wydedukować, których brakuje. Mają coraz mniej czasu na wykonanie zadanie, co generuje wielkie emocje. W grze nie występuje rywalizacja między graczami, ponieważ wszyscy mają wspólny cel. Rodzice będą mieli frajdę z pomagania swoim podopiecznym, a dzieci będą ćwiczyć pamięć i logiczne myślenie. Elementy manualne, takie jak przekręcanie wskazówki zegara, czy wrzucanie żetonów do specjalnego otworu w planszy, są dodatkową atrakcją dla maluchów.

Gra kooperacyjna dla dzieci Rodzinka wygrywa, Mali detektywi Egmont

Detektyw Lupka - Wielki przekręt

Gra Detektyw Lupka - Wielki przekręt rozwija umiejętność dedukcji i logicznego myślenia. Dwie opcje gry oraz zmienna mechanika, pozwala na nowo cieszyć się kolejną rozgrywką.

Gra Detektyw Lupka - Wielki przekręt

Klub Detektywów

W Klubie detektywów każdy zagrywa pięknie zilustrowane karty, które muszą pasować do zadanego tematu o którym agent nic nie wie. Dlatego musi obserwować karty pozostałych graczy, wtopić się w otoczenie i nie dać się złapać polującym na niego detektywom!

Gra Klub Detektywów

Sherlock

Gra detektywistyczna dla dzieci od 10 roku życia zawiera dwa warianty gry - dla początkujących i bardziej doświadczonych detektywów. W Sherlocku gracze ścigają się, kto jako pierwszy rozwiąże zagadkę i prawidłowo wskaże przestępcę.

Gra Sherlock

Gra w Mafię

Być może pamiętacie ze swoich lat młodości towarzyską grę w mafię. Jeśli tak, to za sprawą wydawnictwa Granna możecie do niej łatwo powrócić, o ile uzbiera się co najmniej 7 chętnych do gry.

Gra Mafia Granna

M/S Batory

To miał być kolejny spokojny rejs przez ocean na pokładzie statku M/S Batory. Podróż z Dworca Morskiego w Gdyni do Nowego Jorku po raz kolejny przyciągnęła na pokład znamienite towarzystwo. Nikt jednak nie spodziewał się, że na transatlantyku rozegrają się tym razem sceny rodem z najpoczytniejszych powieści kryminalnych. Zuchwała kradzież bezcennych klejnotów hrabiny Pawlickiej wstrząsnęła pasażerami i członkami załogi. Jednak to właśnie wśród nich ukrywa się złodziej.

Gracze (dzieci w wieku 12+) wcielają się w detektywów, a ich zadaniem będzie jak najszybsze wytypowanie złodzieja.

Gra MS Batory

Komiksy paragrafowe z przygodami Sherlocka Holmesa

Komiks paragrafowy to taki, w którym to czytelnik decyduje, co się zdarzy w następnej kolejności. Można go spokojnie ustawić na półce gdzieś pomiędzy książkami, a grami. Dodatkowo tematyka detektywistyczna z Sherlockiem Holmesem w roli głównej to zdecydowanie dobry materiał właśnie na tego rodzaju zabawę z czytelnikiem. Do dyspozycji mamy trzy tytuły:

Komiks Paragrafowy: Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa

Komiks Paragrafowy: Sherlock Holmes. Pojedynek z Irene Adler

Komiks Paragrafowy: Sherlock Holmes i Moriarty. Konfrontacja

Sherlock Wąs - Zabawa i nauka w jednym

Razem z sympatycznym Sherlockiem Wąsem możemy zaproponować dzieciom naukę dodawania czy mnożenia w formie zabaw detektywistycznych.

Sherlock Wąs na tropie dodawania i odejmowania wyd. Jedność

Sherlock Wąs na tropie mnożenia wyd. Jedność

Audiobooki dla dzieci z przygodami małych detektywów

Jeśli polubiliście książki i gry detektywistyczne, być może zechcecie kontynuować zabawę w detektywów także w podróży. Wówczas sprawdzą się książki w formie audiobooków. Na stronie audiobooka koniecznie odsłuchajcie fragment książki :)

Księżniczka Detektyw. Góra Czarnoksiężnika Assa Tarassa

Zuchwała jak Pippi Pończoszanka, pomysłowa jak Szewczyk Dratewka – Księżniczka Detektyw jest miniaturowym super-hero (tyle, że zamiast obciachowego trykotu nosi kraciastą czapkę w kształcie kabaczka). Jej bezczelna mina sprawia, że miękną kolana złoczyńców, a spryt i determinacja tej nie-księżniczkowatej Księżniczki budzi „szacun” u czytelnika. Chętnie podążamy za nią, ściskając kciuki w potrzebie i chichocząc podczas lektury.

Księżniczka Detektyw. Góra Czarnoksiężnika Assa Tarassa - CD

Niemożliwi detektywi

Dołączcie do Bernarda, Blanki i Bajorka i razem z niemożliwymi detektywami wyruszcie w poszukiwaniu rozwiązania zagadek.

Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel - CD

Niemożliwi detektywi. Tom 2. Nadziana drożdżówka - CD

Zabawa w detektywa - zabawki i zestawy kreatywne

Zanim ruszycie na poszukiwanie zagadek i ich rozwiązań, sprawdźcie koniecznie propozycje rekwizytów oraz zestawów kreatywnych, które jeszcze łatwiej pozwolą Wam wcielić się w role detektywów.

Zestaw małego detektywa, Plan Toys

Zestaw małego detektywa Plan Toys jest w retro stylu. Bez elektronicznych gadżetów pomoże odszukać zaginionego kotka za pomocą specjalistycznej podczerwonej soczewki, która uwidoczni kocie ślady na gazecie. Okulary, aparat fotograficzny, krótkofalówka i nawet podręczny peryskop pozwolą zajrzeć w każdą szczelinę i zbadać każdy ślad. Na szczęście jest specjalna torba na taką ilość sprzętu detektywistycznego.

Zestaw małego detektywa, Plan Toys

Zestaw do robienia eksperymentów The Purple Cow - Młody detektyw

W zestawie Młody detektyw wykorzystuje się odciski palców. Dzieci mają szansę zbadać odciski własnych palców. Uczą się jak uzyskać widoczne odciski używając proszku, talku, plastra lub pędzla – jak w prawdziwym dochodzeniu. Końcowy eksperyment to odtworzenie palca w 3D, przy użyciu tynku i kwasu alginowego w proszku.

Zestaw do robienia eksperymentów The Purple Cow - Młody detektyw

Wykrywacz kłamstw, Zrób-To-Sam, Rex Lodnon

Zestaw dla dzieci 8+ do samodzielnego wykonania mini wykrywacza kłamstw :D

Wykrywacz kłamstw, Zrób-To-Sam, Rex Lodnon

Moje drzewo rodzinne

Na koniec dość nietypowa propozycja w kontekście zabawy w detektywa, ale tylko pozornie, bo wcielając się w detektywa można przecież rozwiązać zagadkę nie tylko kryminalną, ale także rodzinną i wspólnie z bohaterką książki stworzyć drzewo genealogiczne :)

Moje drzewo rodzinne

Okulary szpiegowskie - Zrób to sam

Pomysł na okulary szpiegowskie DIY znaleźliśmy w magazynie Kosmos dla dziewczynek w numerze Lustro. Do ich wykonania potrzebne są okulary przeciwsłoneczne i lusterko. My zamiast lusterka wykorzystaliśmy papier lustrzany, z którego wycięliśmy kawałek wielkości około 1/3 szkła okularów. Potem wystarczyło ten kawałek przykleić w kąciku oprawki i już możemy zobaczyć, czy przypadkiem, ktoś nas z tyłu nie śledzi :D

Okulary szpiegowskie Zrób to sam 1

Okulary szpiegowskie Zrób to sam 2

Tajny kod dla tajnych agentów

Podstawowym narzędziem pracy tajnych agentów jest szyfr. Dzieci mogą stworzyć własny kod lub skorzystać z tych, które są znane np. harcerzom. Dzięki temu poćwiczą myślenie dedukcyjne i pisanie :D A gdyby dzieci chciały trochę poeksperymentować mogę spróbować same zrobić atrament sympatyczny. Inspirujący tekst o szyfrach dla dzieci i przepisy na atrament sympatyczny znajdziesz tutaj. A do kodowania liczb możecie także skorzystać ze sposobu wymyślonego przez Cystersów:

Szyfrowanie liczb

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020

Polecane

Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel - CD

Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel - CD

16,90 zł brutto/1szt.169 pkt.
Gra Mafia Granna

Gra Mafia Granna

34,99 zł brutto/1szt.
Detektyw Pozytywka Grzegorz Kasdepke

Detektyw Pozytywka Grzegorz Kasdepke

36,99 zł brutto/1szt.369.90 pkt.
Zestaw małego detektywa, Plan Toys

Zestaw małego detektywa, Plan Toys

193,00 zł brutto/1szt.1930 pkt.
Wykrywacz kłamstw, Zrób-To-Sam, Rex Lodnon

Wykrywacz kłamstw, Zrób-To-Sam, Rex Lodnon

79,00 zł brutto/1szt.790 pkt.
Detektywi z Tajemniczej 5. Tom 5. Zagadka ducha Chopina

Detektywi z Tajemniczej 5. Tom 5. Zagadka ducha Chopina

24,00 zł brutto/1szt.240 pkt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 29,90 zł/1szt.Cena regularna 29,90 zł brutto/1szt.
Enola Holmes. Tom 1. Sprawa zaginionego markiza

Enola Holmes. Tom 1. Sprawa zaginionego markiza

39,99 zł brutto/1szt.399.90 pkt.
Enola Holmes. Tom 2. Sprawa leworęcznej Lady

Enola Holmes. Tom 2. Sprawa leworęcznej Lady

39,99 zł brutto/1szt.399.90 pkt.
Enola Holmes. Tom 4. Sprawa osobliwego wachlarza

Enola Holmes. Tom 4. Sprawa osobliwego wachlarza

39,99 zł brutto/1szt.399.90 pkt.
BS Toys, przygodowa gra Łowca skarbów

BS Toys, przygodowa gra Łowca skarbów

114,99 zł brutto/1szt.1149.90 pkt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 354 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-06
Zadowolona 100%
2024-04-02
Dobry kontakt. Szybka dostawa
pixel