Darmowa dostawa od 250,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Nakładki

( ilość produktów: 12 )

Nakładki na kredki dla dzieci

Nakładki na ołówek, długopis, kredki i inne przybory do pisania. Przeznaczone są dla dzieci prawo i lewo ręcznych. Redukują napięcie mięśni palców podczas pisania. Nasadka korygująca pomaga wyrobić prawidłowy nawyk trzymania długopisu.

O rodzajach nakładek, etapach rozwoju chwytania kredek i jak go wspierać piszemy tutaj:

https://pepito.pl/pl/cms/poradnik-prawidlowego-chwytu-u-dzieci-i-rodzaje-nakladek-61.html

Najczęściej powodem niepowodzeń w pisaniu są nieprawidłowości w napięciu mięśniowym ręki, przetrwałe odruchy. Przyczynia się to do szybkiego zmęczenia ręki, drętwienia dłoni i palców, do nieprawidłowego układania palców trzymających ołówek, niezgrabnego pisma, a w efekcie do utraty motywacji i niechęć do pisania. Chcąc rozwiązać przyczynę tych trudności wskazane jest zrobienie dziecku diagnozy z zakresu pracy ręki (diagnoza Integracji Sensorycznej, Terapii ręki). Następnie zgodnie z wynikami podjęcie terapii, wykonywanie ćwiczeń/zabaw mających na celu poprawę siły ręki.

Jednocześnie, na co dzień w domu/przedszkolu/szkole możemy pomóc dziecku dopasowując odpowiednią dla niego nakładkę na ołówek/długopis/pędzel. Na chwilę obecną różnorodność nakładek pozwala dostosować nakładkę do danego ułożenia palców.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 351 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
Profesjonalne podejście do klienta . Wszystko załatwione zgodnie ze złożonym zamówieniem, jestem bardzo zadowolona. Firma godna polecenia.
2024-03-26
Wszystko ok
pixel