Darmowa dostawa od 250,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Zdarzyło się w Polsce

( ilość produktów: 5 )

Książki z tej serii dedykowane są tym, którzy cenią i lubią historię oraz tym, którzy… za nią nie przepadają! Dzięki nim przekonają się, że historia Polski jest barwna i ciekawa, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i trzymających w napięciu, dramatycznych wydarzeń, które przedstawione w sposób fabularny łatwiej zapamiętać.

W pięciu tomach serii Zdarzyło się w Polsce wydawnictwa Literatura autorzy książek dla dzieci i pasjonaci historii w jednym - Grażyna Bąkiewicz , Kazimierz Szymeczko i Paweł Wakuła - ukazali kluczowe punkty polskich dziejów, widziane oczami żyjących w tamtych czasach dzieci, wojów, mieszczan i szlachty – naszych przodków. Za ich sprawą czytelnik stanie się świadkiem chrztu Polski, zjazdu gnieźnieńskiego, klęski zakonu krzyżackiego. Zmierzy się z czarną legendą królowej Bony, będzie świadkiem pierwszej wolnej elekcji, bitwy pod Chocimiem i obrony Częstochowy. Będzie towarzyszył Napoleońskim żołnierzom, powstańcom styczniowym i rewolucjonistom, a także przeniesie się do bombardowanego przez Niemców Wielunia i płonącego warszawskiego getta.

Seria Zdarzyło się w Polsce składa się z 5 tomów:

  1. Piastowskie orły - 10 opowiadań z czasów Piastów
  2. Od morza do morza - 10 opowiadań z czasów Jagiellonów
  3. Husarskie skrzydła - 10 opowiadań z czasów Rzeczypospolitej szlacheckiej
  4. Walka o wolność - 10 opowiadań z czasów rozbiorów
  5. Odzyskana niepodległość - 10 opowiadań z czasów XX wieku
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 357 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
Profesjonalne podejście do klienta . Wszystko załatwione zgodnie ze złożonym zamówieniem, jestem bardzo zadowolona. Firma godna polecenia.
2024-03-15
Szybko, sprawnie bez kłopotów. Towar pierwsza klasa. Dziękuję i polecam.
pixel