Darmowa dostawa od 250,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Porwanie królewny Nutki w nowej odsłonie

2021-03-18
Porwanie królewny Nutki w nowej odsłonie

Pani Lidia Bajkowska - autorka należącej do kanonu światowej literatury muzycznej “Bajki o Piosence i Nutkach” oraz jej kontynuacji - “Nutki z Królestwa Muzyki” - nie zwalnia tempa. Po wznowieniu w 2020 roku tychże pozycji, tym razem proponuje czytelnikom znaną od ponad dwudziestu lat historię porwania królewny Nutki w nowej, odświeżonej odsłonie.

Porwanie królewny Nutki” to bajkowa opowieść, której akcja dzieje się w Królestwie Muzyki. Z pałacu Oktawy zostaje porwana jedna z siedmiu Nutek. Czarownica Fermata uprowadza Celinkę do zamku czarownika Akorda, któremu brakuje ostatniej nuty do zbudowania nowego zestawu dźwięków. W tym czasie Król Pasaż wyrusza na ratunek, a Królowa Gama rozpacza po utracie Celinki. Oczywiście cała ta historia kończy się bardzo pozytywnie.

Niech nie zwiedzie nas jednak nieskomplikowana fabuła - pod jej strukturą autorka nawiązuje do istoty więzi rodzinnych i ich siły - szczególnie istotnych dla młodych ludzi. Mówi o znaczeniu szlachetności i czynienia dobra oraz roli muzyki w życiu człowieka. Jak na dłoni widzimy ten fakt w momencie, gdy uwięziona Księżniczka Celinka odnajduje energię do przetrwania w niewoli za sprawą tańca i śpiewu.

Porwanie Królewny Nutki

Pozycja jest także swego rodzaju kontynuacją i uzupełnieniem metody nauki gry na instrumencie Pani Lidii Bajkowskiej, której bajkowa forma i wysoki poziom literacki pozwala uczniom szkół muzycznych na łatwiejsze i trwalsze zrozumienie kolejnych elementów teorii muzyki.

Opis metody znajdziesz na naszym blogu we wpisie "Witajcie w świecie Bajki o Piosence i Nutkach"

Porwanie królewny Nutki” wydane w 2021 roku wzbogacone zostało ilustracjami Jowity Płoszajskiej. Warto wspomnieć, iż książka powstała pod Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Porwanie Królewny Nutki

Historia doczekała się ekranizacji przez Teatr Telewizji, a w role czarownika Akorda i Króla Pasaża wcielili się: Paweł Deląg oraz Artur Żmijewski. To niezastąpiona pomoc naukowa, którą z powodzeniem wykorzystamy czytając rozdziałami naszym dzieciom oraz uczniom w trakcie lekcji. Z niecierpliwością czekamy na kolejne publikacje - Proszę nas edukować nadal, Pani Lidio :)

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 357 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-05
Wszystko 0k.Wysle zdjęcie jak ukończę pracę Pozdrawiam.
2024-03-15
Szybko, sprawnie bez kłopotów. Towar pierwsza klasa. Dziękuję i polecam.
pixel