Darmowa dostawa od 250,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Prezent na Dzień Nauczyciela oczami Pepito

2019-10-12
Prezent na Dzień Nauczyciela oczami Pepito

Dzień Nauczyciela to polskie święto obchodzone od 1972 roku. Pierwotnie nazywane Dniem Nauczyciela, od 1982 roku obchodzone pod nazwą Dzień Edukacji Narodowej. 14 października to święto tych wszystkich, którzy odważyli się wybrać ten niełatwy, wymagający, często niewdzięczny, ale niezwykle ważny zawód. Dzień Edukacji Narodowej to święto nauczycieli wychowania przedszkolnego, wczesnoszkolnego, nauczycieli szkoły podstawowej, liceum, wykładowców akademickich, ale także rodziców, którzy czynnie uczestniczą w edukacji swoich dzieci, często biorąc ja całkowicie na siebie i decydując się na edukację domową.

Prezent na Dzień Nauczyciela oczami Pepito

Prezent dla nauczyciela oczami Pepito

W sieci możemy znaleźć mnóstwo pomysłów na prezenty dla nauczycieli. Kubek z nadrukiem, koszulka, czekoladki, kwiaty, poduszka, kalendarz czy notes. Wszystkie ciekawe i z pewnością sprawią pedagogom wiele radości. My również mamy swoje propozycje na prezent dla nauczyciela z okazji jego święta, jednak troszkę inne niż wszystkie. Aby je poznać, musimy zacząć od tego, kim tak naprawdę jest nauczyciel dla naszego dziecka? Wychowawca, nauczyciel, pedagog, wzór do naśladowania, przyjaciel, a czasami nawet wróg. Relacje z nauczycielami są różne tak jak sami pedagodzy. Na każdym etapie edukacji rola nauczyciela jest nieco inna.

Tak to się zaczyna

Wszystko zaczyna się w przedszkolu Nauczyciele Wychowania Przedszkolnego idą na pierwszy ogień, jeżeli chodzi o zapoznanie dziecka z edukacją. Pierwsze ważne dla dziecka spotkanie z pedagogami odbywa się właśnie w przedszkolu. Dziecko, które często po raz pierwszy pozostaje pod opieką kogoś innego niż rodzic czy babcia, a także
rodzic, który po raz pierwszy zostawia dziecko z kimś innym niż on sam czy ktoś z bliskiej rodziny, muszą zaufać zupełnie obcej osobie. Nauczyciel wychowania przedszkolnego musi sprostać temu wyzwaniu, zaskarbić sobie sympatię i zaufanie dzieci oraz ich rodziców, a następnie każdego dnia dawać z siebie wszystko, przekazując najmłodszym uczniom wiedzę o świecie, w sposób dopasowany do ich możliwości poznawczych.

Niezastąpione drogowskazy na życiowej drodze

Nauczyciele szkoły podstawowej, są kolejnym krokiem w edukacji najmłodszych. To oni mają szansę zaszczepić w dzieciach ciekawość świata i obudzić chęć zdobywania wiedzy i sięgania po więcej. Nauczyciele szkoły średniej muszą zmierzyć się z trudnym wiekiem dorastania, buntu i chęci niezależności i przekazać młodym ludziom u progu dorosłości wiedzę, która być może zaważy na ich dalszych życiowych wyborach. Wykładowcy akademiccy z kolei, mierzą się oko w oko z dorosłymi ludźmi, którzy szukają u nich wskazówek, wsparcia w wyborze ścieżki kariery zawodowej. Każdy z tych etapów jest inny, ale równie ważny dla rozwoju i wychowania młodego człowieka.

Prezent dla nauczyciela

Przekraczając próg przedszkola, a następnie szkoły, nasze dzieci wchodzą w zupełnie nowy świat, gdzie drogowskazem oraz wsparciem będą dla niego przede wszystkim nauczyciele. Duża dawka wiedzy o świecie, budowanie relacji z rówieśnikami, szukanie pasji oraz zdobywanie nowych umiejętności to trudne wyzwania, przed jakim stają dzieciaki. Wsparcie i podejście nauczycieli oraz wychowawców na tym etapie jest nieocenione. Warto więc docenić ich zaangażowanie, poświęcenie oraz pasję, jaką dzielą
się z naszymi pociechami, ponieważ bez nich nie byłoby to wszystko możliwe.

Własnoręcznie wykonany prezent na Dzień Nauczyciela

Tradycyjne prezenty na Dzień Nauczyciela, czyli kwiaty, czy też słodkości zawsze będą mile widziane, jednak warto zwłaszcza najmłodsze dzieci, przedszkolne lub też wczesnoszkolne zachęcać do wykonania prezentu własnoręcznie. Nie potrzeba dużo, aby zrobić sympatyczny, pamiątkowy prezent dla nauczyciela. Może to być bukiet kwiatów z bibuły, samodzielnie pokolorowane magnesy na lodowkę, świeczka wykonana przez dziecko, bryloczek lub kolczyki z folii termokurczliwej, kubek samodzielnie pomalowany farbami do ceramiki, unikalnie ozdobiony notatnik, czy ramka na zdjęcie. Wystarczy kilka papierniczych akcesoriów, kolorowy papier, klej, bibuła, zestaw magnesów do pokolorowania lub inny zestaw kreatywny, aby zrobić cudowną pamiątkę dla wyjątkowego człowieka.

Prezent dla nauczyciela

Przedszkolaki z reguły bardzo emocjonalnie traktują swoich wychowawców przedszkolnych. Kiedy już przejdą przez trudny okres adaptacji i całkowicie zaaklimatyzują się w nowym miejscu, pani przedszkolanka staje się centrum ich przedszkolnego wszechświata. Darzą ją ogromną sympatią, a nawet miłością, dlatego propozycja zrobienia prezentu dla ukochanej „Pani”/”Cioci” z przedszkola, z pewnością spotka się z aprobatą malucha.

Prezent dla nauczyciela

Dla spoznialskich zawsze rozwiazaniem na prezent dla nauczyciela pozostaje bon podarunkowy na zakupy w sklepie Pepito.pl ;)

Coś cenniejszego od prezentów

Obdarowywanie nauczycieli prezentami jest niezwykle ważne i miłe dla nich, jednak jest coś więcej, co jako rodzice możemy zrobić, co możemy zaoferować obecnym oraz przyszłym nauczycielom naszych dzieci. Szacunek i wsparcie w trudnym procesie edukacji i wychowania młodego człowieka. Żyjemy w czasach, kiedy dość często słyszymy o przykrym i karygodnym zachowaniu młodzieży wobec nauczycieli. Naszym obowiązkiem jako rodziców, jest niedopuszczanie do takiego zachowana dziecka wobec kogokolwiek. Nie ma tutaj miejsca na tłumaczenia, że nauczyciel był niesprawiedliwy, że się uwziął czy postawił jedynkę. Jeżeli dziecko ma problem z pedagogiem, reakcja jest po stronie rodzica, który musi próbować rozmawiać z nauczycielem lub dyrekcją. Jako rodzice jesteśmy zobowiązani do budowania w naszych dzieciach szacunku do drugiego człowieka. Musimy uczyć je rozwiązywania problemów za pomocą rozmowy, dopasowywania się do panujących zasad, a także ponoszenia konsekwencji nieodpowiedniego zachowania. Tylko wtedy wychowamy mądrych, uczciwych młodych ludzi, którzy będą umieć funkcjonować w społeczeństwie. Jeżeli nie nauczymy swojego dziecka przestrzegania zasad, jeżeli pozwolimy mu myśleć, że może robić co chce, gdzie chce, a rodzice zawsze za niego „posprzątają”, niestety, kiedyś sami zbierzemy plony takiego wychowania. 

Pozytywnie o szkole – czyli jeszcze więcej prezentów dla nauczycieli

Poruszając temat wychowania, szacunku do nauczycieli, nie sposób nie wspomnieć o ogólnym podejściu do placówki, jaką jest szkoła, czy nawet przedszkole. Wbrew powszechnej opinii, w dużej mierze od nas rodziców zależy to, z jakim nastawieniem nasze dziecko pójdzie do przedszkola, a później do szkoły. Czy będzie postrzegało to miejsce jako przykry obowiązek, czy raczej jako fascynującą przygodę? Jeżeli chcemy, aby nasze dzieci chodził do szkoły z radością, nie obawiały się nowych sytuacji, widziały w swoich nauczycielach swoich sprzymierzeńców, a nawet przyjaciół, którzy zawsze są gotowi im pomóc, musimy zrobić wszystko, aby taki właśnie obraz szkoły w nich zbudować. A z pomocą jak zwykle przychodzą nam książki.

Książki dla dzieci – pewny i stabilny most między domem a szkołą

Książeczki dla dzieci takie jak „Wielka księga uczuć” Grzegorza Kasdepke buduje wspaniały obraz przedszkola, relacji dzieci z wychowawczynią, a przy tym świetnie porusza tematy emocji, z jakimi spotykają się przedszkolaki. Książka ta zawiera dodatkowo rady dla rodziców i nauczycieli jak rozmawiać z dziećmi o emocjach i jak pomagać im sobie z nimi radzić.

W ofercie literatury dziecięcej znajdziemy również szereg pozycji przygotowujących dzieci na pierwsze kroki w szkole. „Hurra, idę do szkoły! Historyjki na początek szkoły” Ingrid Uebe, „Ja też chce chodzić do szkoły” niezawodnej Astrid Lindgren, czy też „Ciocia Jadzia. Szkoła” Elizy Piotrowskiej to pozycje, które z lekkim humorem pokazują, że szkoła wcale nie musi być straszna, że na dzieci czeka tam mnóstwo ciekawych przygód i że często może być nawet bardzo zabawnie.

Jeżeli chodzi o książki poruszające tematy okołoszkolne warto też zwrócić uwagę na książki Nowa szkoła od wydawnictwa Natulii, z serii „Pozytywna dyscyplina”. Tematy wychowania, szacunku i empatii przekazane w sposób przystępny dla najmłodszych, z pewnością pomogą zarówno rodzicom, jak i nauczycielom w wychowaniu dzieci i wpajaniu im ważnych wartości.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019

Polecane

Ciocia Jadzia. Szkoła

Ciocia Jadzia. Szkoła

24,90 zł brutto/1szt.249 pkt.
Wypiekanki morskie z folii termokurczliwej

Wypiekanki morskie z folii termokurczliwej

27,90 zł brutto/1szt.279 pkt.
Wypiekanki kosmiczne z folii termokurczliwej

Wypiekanki kosmiczne z folii termokurczliwej

27,90 zł brutto/1szt.279 pkt.
Magnesy do kolorowania Transport

Magnesy do kolorowania Transport

15,00 zł brutto/1szt.150 pkt.
Magnesy do kolorowania Ocean

Magnesy do kolorowania Ocean

15,00 zł brutto/1szt.150 pkt.
Hurra, idę do szkoły! wyd. Debit

Hurra, idę do szkoły! wyd. Debit

24,90 zł brutto/1szt.249 pkt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 340 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-05
Zakupy przebiegły sprawnie i szybko. Dobry kontakt ze sklepem i miła obsługa
2024-01-22
Jestem bardzo zadowolona zarówno z jakości, jak i tempa dostawy.
pixel