Darmowa dostawa od 250,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Co powinna zawierać wyprawka pierwszoklasisty?

2020-08-17
Co powinna zawierać wyprawka pierwszoklasisty?

Co powinna zawierać wyprawka pierwszoklasisty? - to pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którzy już za kilka dni po raz pierwszy odprowadzą swoje dziecko do szkoły. Jest dużo niewiadomych. Jeśli dziecko nie uczęszczało do szkolnej zerówki i nie ma starszego rodzeństwa, to prawdopodobnie będzie to jego pierwsze spotkanie z gmachem szkoły, nowym nauczycielem i kolegami. Dodatkowo i tak stresującą sytuację komplikuje niepewność związana z zasadami, jakie będą panowały w szkole w kontekście koronawirusa. Dlatego podstawowe elementy wyprawki pierwszoklasisty warto skompletować nieco wcześniej, aby pierwsze dni w szkolnych murach były spokojniejsze. I w tym tkwi cały szkopuł: Jakie są te podstawowe elementy wyprawki ucznia pierwszej klasy?

Wyprawka pierwszoklasisty

Wyprawka pierwszoklasisty: Plecak

Plecak dla ucznia pierwszej klasy zdecydowanie różni się od plecaczka, który dziecko nosiło do przedszkola czy na wycieczki. Wybór odpowiedniego plecaka do szkoły jest szczególnie ważny w przypadku młodszych uczniów, których plecy i ramiona jeszcze nie przywykły do ciężaru książek i zawartej w nich wiedzy ;)

O tym, jak wybrać odpowiedni plecak szkolny, napisałam osobny post.

Jak wybrać odpowiedni plecak szkolny?

Wyprawka pierwszoklasisty: Piórnik

Piórnik, podobnie jak plecak, powinien być lekki, ponieważ będziecie dziecku towarzyszył codziennie.

Powinien także być wygodny w użytkowaniu i tu pojawia się pytanie: Czy wybrać piórnik-saszetkę czy raczej piórnik rozkładany z klapkami? Myślę, że to kwestia indywidualnych preferencji dziecka. Dla jednego będzie wygodniej, jak wszystko będzie wymieszane w saszetce. Drugie może woleć piórnik z wyznaczonymi miejscami dla przyborów. Osobiście jako dziecko wolałam piórniki w formie saszetek. Moja latorośl z kolei po roku korzystania z piórnika saszetki zażyczyła sobie piórnik z klapkami, więc w tym roku będziemy testowały właśnie taki.

Piórnik Maped

Na wyposażenie piórnika standardowo składają się kredki, flamastry, gumka, temperówka, linijka, klej i nożyczki. Piórnik można zakupić z wyposażeniem, ale w takim przypadku warto zadbać, aby to wyposażenie było dobrej marki. U nas najlepiej sprawdzają się kredki i flamastry Maped - mają wyraziste kolory, kredki się nie łamią, a flamastry nie wysychają. Można także zakupić piórnik, który dziecku pod względem wizualnym najbardziej przypadł do gustu, a wyposażenie skompletować z zestawów, które już posiadamy w domu lub zakupić osobno.

Sprawdź przygotowaną przez nas listę przyborów szkolnych, w które warto się zaopatrzyć

W piórniku pierwszoklasisty znajdzie się także narzędzie pisarskie. Uczeń klasy pierwszej prawdopodobnie zanim zacznie używać długopisu pierwsze szlaczki i litery będzie stawiał ołówkiem. Taka informacja prawdopodobnie pojawi się na pierwszym zebraniu wychowawcy z rodzicami. Najczęściej ołówki dla pierwszoklasistów są już standardowej grubości i mają trójkątny przekrój. 

O doborze narzędzia pisarskiego specjalnie dla Pepito przygotowała wpis Wioletta Bartkiewicz, terapeuta ręki.

Wyprawka pierwszoklasisty: Śniadaniówka i bidon

Śniadaniówki i bidony

W pierwszej klasie w ramach żywienia zorganizowanego przez szkołę mamy do dyspozycji obiady. Drugie śniadanie dzieci zabierają z domu. Warto, aby dla wygody dziecka i bezpieczeństwa książek w plecaku, przekąski były zapakowane w pudełko śniadaniowe. Warto także pomyśleć o bidonie na wodę, dzięki czemu unikniemy kupowania wielu butelek jednorazowych. Przy wyborze dla dziecka śniadaniówki do szkoły najważniejszymi czynnikami są dla mnie waga i łatwość otwierania. Szkoda by było, aby dziecko nie mogło skorzystać z przysmaków, jakie otrzymało, tylko dlatego, że nie mogło sobie poradzić z wieczkiem ;) Przy wyborze bidonu ponownie najważniejsza jest dla mnie waga, a także szczelność. Do bidonu nie tylko ze względu zdrowotnych, ale także dla bezpieczeństwa książek i przyborów szkolnych mimo wszystko lepiej nalać wody niż słodkiego soku ;)

Na koniec...

Plecak, piórnik i jego wyposażenie oraz śniadaniówka i bidon to w moim odczuciu podstawowe elementy wyprawki pierwszoklasisty. Pozostałe przybory szkolne można na spokojnie skompletować po rozpoczęciu roku szkolnego, kiedy otrzymamy od wychowawcy klasy konkretną listę, a i wtedy możemy je kompletować na spokojnie. Bo to, co najważniejsze dla dziecka w tych pierwszych dniach szkoły, to nasz spokój i wsparcie, jakie mu okazujemy.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

Piórnik do pokolorowania Flamingi

Piórnik do pokolorowania Flamingi

66,00 zł brutto/1szt.660 pkt.
Piórnik do pokolorowania Superbohater

Piórnik do pokolorowania Superbohater

66,00 zł brutto/1szt.660 pkt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 339 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-02
Dobry kontakt. Szybka dostawa
2024-03-15
Szybko, sprawnie bez kłopotów. Towar pierwsza klasa. Dziękuję i polecam.
pixel